Kanaďané porazili v nájezdech USA, vyhráli i Švédové

6. 5. 2011 22:45
Kanada - USA 4:3 SN, Švédsko - Francie 4:0
Hokejisté Kanady si díky nájezdům připsali o bod navíc
Hokejisté Kanady si díky nájezdům připsali o bod navíc | Foto: Reuters

Košice - Hokejisté Kanady zvítězili v zámořském derby nad Spojenými státy 4:3 po samostatných nájezdech a pojistili si první místo v osmifinálové skupině F na mistrovství světa.

Získaný bod pak Američanům pomohl k tomu, že se v tabulce dostali na čtvrté místo před Švýcarsko.

Stejně bodů jako Kanaďané mají hokejisté Švédska, kteří porazili poslední Francii 4:0.

Finové porazili po nájezdech Němce. Ti jdou před Česko

Američané v zápase dvakrát vedli, Kanaďané však ve 46. minutě zásluhou dvou gólů během tří minut otočili skóre na 3:2. Jejich soupeř však v 52. minutě vyrovnal, a protože další gól nepadl ani v prodloužení, o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V nich se za Kanaďany trefili jak Eberle, tak Nash, naopak brankář Reimer zlikvidoval oba nájezdy Američanů.

Švédové skórovali hned třikrát v úvodní části, a protože gólman Viktor Fasth udržel podruhé na turnaji čisté konto, mohli se radovat ze třetí výhry na turnaji.

Osmifinálová skupina F (Košice):

Kanada - USA 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky:
28. Burns (Pietrangelo), 44. Tavares (Stewart, Gragnani), 46. Spezza (Tavares, Burns), rozhodující sam. nájezd Eberle - 25. Komisarek (Smith), 34. J. Johnson (Wheeler, Y. Stastny), 52. Stephan (Wheeler). Rozhodčí: Partanen (Fin.), Piechaczek (Něm.) - Gebauer, Terho (Fin.). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 7485.
Kanada: James Reimer - Phaneuf, Burns, L. Schenn, Methot, Pietrangelo, Colaiacovo, Gragnani - Neal, Duchene, Nash - Eberle, Spezza, E. Kane - Clutterbuck, Zajac, Ladd - Stewart, Tavares, Skinner - Vermette. Trenér: Ken Hitchcock.
USA: Conklin - McDonagh, Fowler, Komisarek, Wilson, Stuart, Fayne, J. Johnson, Shattenkirk - Stepan, Smith, Wheeler - Kreider, Palmieri, Shannon - Skille, Y. Stastny, Stapleton - Brown, Gaustad, Porter. Trenér: Scott Gordon.

Švédsko - Francie 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
5. Nilsson (Fernholm, Erixon), 14. Ekman-Larsson (S. Kronwall), 16. Berglund (Pääjärvi-Svensson, Gunnarsson), 46. S. Kronwall (Ekman-Larsson, Backlund). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Šindler - Hribar (Slovin.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. Diváci: 4761.
Švédsko: Fasth - Gunnarsson, Petrasek, Ekman-Larsson, S. Kronwall, Fernholm, Erixon - Thörnberg, Pääjärvi-Svensson, Berglund - Eriksson, Backlund, Nilsson - Tedenby, Krüger, Silfverberg - Sjögren, Wallin, Ericsson. Trenér: Pär Marts.
Francie: Huet (21. Lhenry) - Auvitu, Besch, Bachet, Hecquefeuille, Janil, Roussel, Trabichet - Meunier, Bellemare, S. Treille - Tardif, Desrosiers, T. Da Costa - Romand, B. Henderson, Gras - Lamperier, Arrossamena, Raux - Fleury. Trenér: David Henderson.