Kádr vicemistra z Třince je kompletní. Klepiš zůstává

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
27. 7. 2015 14:44
Hokejový Třinec dnes poprvé trénoval před novináři. Reprezentační útočník Jakub Klepiš s Oceláři zítra podepíše víceletý kontrakt.
Jakub Klepiš při prvním tréninku na novou sezonu.
Jakub Klepiš při prvním tréninku na novou sezonu. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Oceláři z Třince si dnes poprvé v nové sezoně zatrénovali před novináři a objektivy fotografů. Na ledě se proháněl i Jakub Klepiš, který zítra s klubem podepíše tříletý kontrakt. Ze soupisky prvního týmu chyběli pouze zranění útočníci Vladimír Svačina s Lukášem Žejdlem a mladý bek Lukáš Doudera, který je na reprezentačním srazu hráčů do 18 let.

Třinci se podařilo udržet pospolu téměř kompletní kádr, který loni ovládl zakladní část a sahal i po Masarykově poháru, který mu v sedmém zápase finálové série uzmul Litvínov. Odešli jen obránci Roth s Trončínským a slovenský útočník Štefan Ružička. Naopak jedinou letní posilou je nyní zraněný ex-vítkovický Svačina.

"Vypadá to špatně. Vláďa minulý týden při jednom z prvních tréninků na ledě sám nezaviněně upadl a narazil do mantinelu. Výsledkem toho byl zlomený loket a odhadem 6 až 8 týdnů pauzy," smutnil kouč Ocelářů a nový asistent reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka Jiří Kalous.

Žádné další posily už nebudou

"Kádr je uzavřený. Pokud se nestane něco neočekávaného, nepřijde nějaké vážné zranění nebo podobně, složení mužstva je finální," potvrdil Kalous. Setrváním Jakuba Klepiše tak pravděpodobně letní třinecký transfery končí.

Jednatřicetiletý forvard zítra podepíše se slezským klubem tříletou smlouvu, která pravděpodobně znamená jeho definitivní návrat do Česka. Po konci sezony však jeho další angažmá v Třinci příliš reálné nebylo. "V jednu chvíli to opravdu vypadalo, že zde pokračovat nebudu, pak ale převážila misku vah rodina. Kdybych šel například do Ruska, s rodinným životem by to moc skloubit nešlo, což jsem nechtěl," zdůvodnil své rozhodnutí Klepiš.

Složení třineckých formací:

Brankáři: Hrubec, Hamerlík, Svoboda

Obranné dvojice: Hrabal-Klesla, Galvas-Linhart, M. Doudera-Nosek, Foltýn-Adámek

Útočné formace: Matuš-Plíhal-Irgl, Adamský-Polanský-Dravecký, Hrňa-Kreps-Orsava, Rákos-Marek Růžička-Klepiš, Rufer-Cienciala-Jašek, Chmielewski-Christov-M. Kovařčík

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy