Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
29. 12. 2010 0:40
Kanada - Česko 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)
Antonín Honejsek sice vstřelil úvodní gól, zápas však patřil Kanadě
Antonín Honejsek sice vstřelil úvodní gól, zápas však patřil Kanadě | Foto: Reuters

Praha - Čeští junioři nedokázali ve druhém utkání na mistrovství světa vzdorovat silné Kanadě a velkému favoritovi podlehli vysoko 2:7.

Svěřenci trenéra Přerosta se sice dostali už v 1. minutě do vedení, Kanada však ještě do přestávky skóre otočila a poté již zápasu plně dominovala.

O jediné dva góly českého výběru se postarali Honejsek a Jeřábek.

Lepší než Jágr a spol? Junioři na MS porazili Norsko

Češi vstoupili do utkání skvěle. Rychlý výpad zakončil přesně už po 49 sekundách Honejsek. Kanaďany však rychlá branka nikterak nevykolejila a předpokládaný scénář se začal brzy naplňovat. V přesilovkách se po přesných kombinacích trefili Schenn a Schwartz.

Zkraje druhé části přenechali hráči "javorového listu" iniciativu soupeři. A když putoval do sprch za ostrý nájezd do Šenkeříka Kassain, měli Češi skvělou příležitost srovnat. Pětiminutová přesilovka se jim však vůbec nepovedla. Nejenže neskórovali, ale navíc inkasovali z hole Leblanca.

Od té doby jakoby na ledě znovu bylo jen jedno mužstvo. Kanaďané přidali další branky, z nichž dvě opět v početní převaze. Poslední slovo měl sice Jeřábek, to však na debaklu již nic nezměnilo.

Kromě porážky dělá českému týmu starost o zdraví obránce Šenkeříka, který musel být po sestřelení od Kassaina odvezen na nosítkách.

MS hokejistů do 20 let v Buffalu - skupina B:

Česká republika - Kanada 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky:
1. Honejsek, 56. Jeřábek (Pláněk) - 15. Schenn (Johansen, Ellis), 17. Schwartz (Schenn, Ellis), 30. Leblanc (Schenn), 34. Ellis (Schenn, Ashton), 40. Eakin (Cizikas, Gudbranson), 50. Barrie (Schenn, Ellis), 50. Cowen (Barrie, Leblanc). Rozhodčí: Jablukov (Něm.), Boman - Kekalainen (oba Fin.), Brown (USA). Vyloučení: 5:4, navíc Frk - Kassian oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 17.919.

Sestava ČR: Novotný - Jeřábek, Řezníček, Šenkeřík, Sedlák, O. Horák, Pláněk - Palát, R. Horák, Straka - Rachůnek, Nestrašil, Honejsek - Tůma, Hlinka, Orsava - Frk, Holík, Culek - Soudek. Trenéři: Miroslav Přerost, Jiří Fischer a Terry Christensen.

1. Kanada 2 2 0 0 0 13:5 6
2. Švédsko 1 1 0 0 0 7:1 3
3. ČR 2 1 0 0 1 4:7 3
4. Rusko 1 0 0 0 1 3:6 0
5. Norsko 2 0 0 0 2 1:9 0