Jihlava smetla Frýdek-Místek a v semifinále první ligy narazí na Kladno

6. 3. 2017 20:09
Jihlava je posledním semifinalistou hokejové první ligy. O finále bude bojovat proti Kladnu. Druhou dvojici tvoří České Budějovice se Slavií Praha.
Radost hokejistů Jihlavy.
Radost hokejistů Jihlavy. | Foto: ČTK

Jihlava - Hokejisté Jihlavy porazili v pátém čtvrtfinálovém utkání první ligy Frýdek-Místek jednoznačně 8:2 a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Dukla, která skončila po základní části druhá, tak bude bojovat v semifinále o účast v baráži o extraligu s Kladnem. Druhou dvojici tvoří vítěz základní části Motor České Budějovice se Slavií Praha.

Jihlava, která po třech výhrách za sebou poprvé v sérii neuspěla v pátek ve Frýdku-Místku po prohře 2:3, už v sedmé minutě vedla 3:0. Ve čtvrté minutě otevřel skóre v přesilovce Adam Zeman, hned za 14 vteřin se prosadil i Jergl a skvělý nástup domácích potvrdil Filip Seman.

V 23. minutě zvýšil už na 4:0 v početní výhodě Důras. Čisté konto sebral brankáři Miroslavu Svobodovi v 35. minutě v přesilovce Jašek, ale ještě do konce druhé části pojistili náskok Dukly svými druhými trefami Adam Zeman s Důrasem. Zeman se trefil v oslabení a Důras využil další přesilovou hru.

V závěrečném dějství padly všechny tři branky také v početních výhodách. V 47. minutě dovršil hattrick Adam Zeman, za hosty se vzápětí prosadil Klimša a poslední slovo měl v dresu Dukly Březina.