Jágr: Výhrou uděláme maturitu a půjdeme do Plzně na práva

Sport Sport
19. 6. 2013 9:00
V dobrém rozmaru vstoupí do čtvrtého zápasu finále play off NHL Jaromír Jágr.
Vyhrát ve středečním čtvrtém zápase finále play off NHL znamená podle Jaromíra Jágra to samé, jako zvládnout maturitu.
Vyhrát ve středečním čtvrtém zápase finále play off NHL znamená podle Jaromíra Jágra to samé, jako zvládnout maturitu. | Foto: Reuters

Boston - V dobrém rozmaru vstoupí do čtvrtého zápasu finále play off NHL (od 2:00 SELČ) Jaromír Jágr.

Na svém facebookovém profilu se totiž nechal slyšet, že pokud Boston v noci na čtvrtek nad Chicagem vyhraje a zvýší stav série na 3:1 na zápasy, složí maturitu.

"Ano, dnes se bude hrát nejdůležitější zápas sezony pro bostonské Medvědy. Aspoň si to myslím já, protože když vyhraješ, budeš vést 3:1 na zápasy a jsi malinký krůček od celkového vítězství," napsal tradičně své hokejové rodině.

"Když prohraješ, série bude vyrovnaná 2:2 a momentum se přelije na stranu Chicaga, které bude mít znovu výhodu domácího prostředí do dalších zápasů. Dnešní zápas je pro nás stejný jako den, kdy středoškolák dělá maturitu," popsal 41letý útočník důležitost zápasu.

"Tolik Medvědů nemají ani Slováci"

Pokud by Boston čtvrtý zápas vyhrál, a maturitu tak zvládl, mohl by podle Jágra celý tým podat přihlášku na práva do Plzně.

"Celý rok (nebo 4) trénuješ anebo se učíš a v jeden den zjistíš, jestli jsi to dělal celou dobu dobře, nebo špatně. A podle tohoto dne budeš dlouhou dobu hodnocený. Tak držte Medvědům palce při jejich maturitě! Jestli tuto maturitu uděláme, hned si všichni Medvědi posíláme přihlášku na právnickou fakultu do Plzně."

"A to bude něco. Tolik Medvědů na jednom místě nemají ani Slováci v Tatrách," dodal Jágr se svým typickým humorem.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy