Brankář Mrázek přivedl Grand Rapids k triumfu v Calder Cupu

Sport Sport
19. 6. 2013 7:30
Hokejisté Grand Rapids Griffins v čele s českým brankářem Petrem Mrázkem získali svou historicky první Calder Trophy za triumf ve finále AHL.
Hokejisté Grand Rapids Griffins se radují ze svého historicky prvního triumfu v Calder Cupu.
Hokejisté Grand Rapids Griffins se radují ze svého historicky prvního triumfu v Calder Cupu. | Foto: Facebookový profil Grand Rapids

Syracuse - Hokejisté Grand Rapids Griffins v čele s českým brankářem Petrem Mrázkem získali svůj historicky první Calder Cup za triumf ve finále AHL.

V jeho šestém zápase vyhráli na ledě Syracuse Crunch 5:2, celou sérii pak 4:2 na zápasy, a po dvou předchozích nezdarech tak proměnili na třetí pokus vítezný "mečbol".

Mrázek přispěl k výhře Griffins 24 úspěšnými zákroky a Michala Neuvirtha, který "vychytal" Calder Cup v letech 2009 a 2010. Ještě před ním přispěli k triumfům svých týmů Ondřej Pavelec (2008) a Milan Hnilička (2000).

Vedle Mrázka se z titulu raduje i jeho krajan, útočník Andrej Nestrašil, který zasáhl v play off do jediného zápasu.

Palát nejproduktivnějším hráčem

Naopak na straně Syracuse smutní nejproduktivnější hráč play off Ondřej Palát, který v 18 zápasech nasbíral 26 bodů (7+19).

Na straně poražených byli i jeho spoluhráči z Tampy Bay, čeští obránci Radko Gudas, jenž se vrátil do sestavy po zranění, a Andrej Šustr, který vstřelil v zápase vyrovnávací gól na 2:2.

Právě Palát s Gudasem se ze zisku Calder Cupu radovali loni, tehdy však ještě v barvách Norfolku.

Výsledek:

Syracuse - Grand Rapids 2:5 (za domácí Šustr 1+0, Palát 0+1)

Konečný stav série: 2:4.

Přehled českých vítězů:

1993 - Vladimír Vůjtek (Cape Breton Oilers),

1995 - Jaroslav Modrý (Albany River Rats),

1996 - Václav Varaďa (Rochester Americans),

1997 - Josef Marha (Hershey Bears),

2000 - Milan Hnilička, Tomáš Klouček, Pavel Brendl (Hartford Wolf Packs),

2002 - Libor Ustrnul, Zdeněk Blatný, Kamil Piroš (Chicago Wolves),

2003 - Ladislav Benýšek, Zbyněk Michálek (Houston Aeros),

2004 - Libor Pivko (Milwaukee Admirals),

2006 - Jakub Čutta, Tomáš Fleischmann, Jakub Klepiš (Hershey Bears),

2008 - Ondřej Pavelec, Karel Pilař (Chicago Wolves),

2009 - Michal Neuvirth (Hershey Bears),

2010 - Michal Neuvirth (Hershey Bears),

2012 - Radko Gudas, Ondřej Palát (Norfolk Admirals),

2013 - Petr Mrázek, Andrej Nestrašil (Grand Rapids Griffins).

 

Právě se děje

před 26 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy