VIDEO Jágr kouzlil! Skvělou přihrávkou přepsal další milník

Podívejte se na gól Patrice Bergerona, který mu krásnou přihrávkou připravil Jaromír Jágr.
Podívejte se na druhý gól Bostonu do sítě Chicaga, který zařídil krásnou asistencí Jaromír Jágr | Video:

Boston - Je pomalý. Brzdí hru Bostonu. Nesedí do systému, protože se nehodí pro agresivní forčeking. Tyto a podobné hlasy kolují sem tam během play off mezi hrstkou fanoušků a také expertů na adresu Jaromíra Jágra. Naposledy tato slova použil respektovaný televizní expert Mike Milbury.

Odpověď Jágra ve třetím finále Stanley Cupu mezi jeho Bostonem a Chicagem? Možná mám pomalejší nohy a nelámu u mantinelu kosti soupeřům jako Milan Lucic, ale pořád mám sakra šikovné ruce!

A díky nim překonal další historický milník.

Jágra opěvoval i autor gólu Bergeron

Že chvála od médií lidově řečeno "smrdí", zvláště, když jde o ta česká? Dobře, zde jsou slova adresáta přihrávky od hvězdné osmašedesátky ve 35. minutě zápasu Patrice Bergerona.

"Byla to od Jagse perfektní přihrávka! Jen jsem se snažil, abych zadní tyč zavřel a pak zakončil. Víte, věděl jsem, že on něj nahrávka přijde, ale nečekal jsem, že nahraje tak brzo přes tolik hokejek, takže jsem to málem prováhal. Naštěstí jsem ale byl na místě včas a pak i přesně zakončil," pronesl pro NHL Network nejlepší hráč zápasu.

Druhý gól přinesl Bostonu potřebný klid

Pokud to jako důkaz nestačí, podívejte se na naše video, ve kterém se i v několika opakovaných záběrech kanadská režie nevěnuje ani tak zakončení Bergerona, jako právě "žabičce" od Jágra, po které kanadskému centru přistál kotouč přímo na čepeli hole.

Dokonalá souhra těchto dvou hráčů dala Bostonu vedení 2:0 a potřebný klid do zbytku zápasu. Nu což, kdo jiný by měl nakonec předvést takovou parádní akci, než dva členové elitního Triple Gold Clubu, kam patří jen hráči, kteří ve své kariéře vyhráli alespoň jednou světový šampionát, olympiádu a Stanley Cup.

Pátý v bodování play off

Navíc Jágr poopravil další z historických žebříčků. V bodování play off se se 197 kanadskými body (78+119) osamostatnil na pátém místě, když definitivně překonal legendárního beka Paula Coffeyho.

Na čtvrtého Glenna Andersona si však zatím zuby může brousit těžko. Na něj mu dalších sedmnáct gólů či přihrávek schází.

Ovšem v tabulce nahrávačů by z 11. místa ještě letos mohl poskočit hned o několik stupínků.

 

Právě se děje

Další zprávy