Jágr a spol. se dál trápí. Winnipegu nedali ani jeden gól

14. 10. 2013 6:30
Hokejisté New Jersey Devils stále čekají na první výhru v novém ročníku NHL.
Hokejisté New Jersey Devils nevyhráli ani v šestém utkání
Hokejisté New Jersey Devils nevyhráli ani v šestém utkání | Foto: Reuters

New York - Čekání na první vítězství v novém ročníku NHL se hokejistům New Jersey Devils prodlužuje. V nočním utkání si tým českých hráčů Jaromíra Jágra, Patrika Eliáše, Rostislava Olesze a Marka Židlického neporadil ani s Winnipegem a prohrál 0:3.

V brance Jets tentokrát nezářil Ondřej Pavelec, který zůstal na střídačce, ale Al Montoyoa. Dvě asistence si v utkání připsal Michael Frolík.

"Je to frustrující. Kluci si uvědomují, kde jsme se ocitli. Zkoušíme prohazovat hráče v lajnách a najít tu správnou cestu, abychom se zvedli," reagoval na šestou porážku v řadě kouč Devils Peter DeBoer.

V dalším souběžně hraném utkání Ottawa s Milanem Michálkem v sestavě prohrála na ledě Anaheimu 1:4.

Winnipegu stačilo vedení 1:0

Ve Winnipegu dlouho na ukazateli skóre svítila jednička a nula. Ve 23. minutě si totiž po průniku domácího Evandera Kanea srazil puk do sítě obránce Andy Greene a až do 60. minuty se skóre nezměnilo.

Poté Kane ještě skóroval v powerplay a půl minuty před koncem dorazil Frolíkovu střelu do Schneidera Ladd.

Jágr strávil na ledě necelých dvacet minut a třikrát během toho vystřelil na bránu. Největší ice time z českých hráčů měl Židlický, který odehrál 23 minut.

"Nesmíme ztratit odvahu. V šatně jsme si dnes před zápasem řekli, co budeme hrát, ale to se nakonec nestalo. Teď nás čeká velké utkání v Ottawě, to je jisté," vzhlíží s nadějí na úterní zápas papitán New Jersey Bryce Salvador.

Ottawa zatím vyhrála jen jednou

Právě Senators se také moc nedaří. Po nočním zápase mají z pěti zápasů na kontě stále jen jedno vítězství. S Anaheimem museli dotahovat už od 27 vteřiny, kdy se trefil Perry. V páté minutě už to bylo 2:0, když skóroval Getzlaf.

Snížení Ryana nakonec nic neznamenalo, protože v druhé části Duck přidali další dvě pojistky. Michálek tedy vyšel bodově naprázdno, i když odehrál přes dvacet minut.

NHL:

Anaheim - Ottawa 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky: 1. a 24. Perry, 5. Getzlaf, 36. Bonino - 20. Ryan. Střely na branku: 56:31. Diváci: 17.177.

Winnipeg - New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 23. a 60. E. Kane (na druhou Frolík), 60. Ladd (Frolík). Střely na branku: 35:24. Diváci: 15.004.

Florida - Los Angeles 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 29. Carcillo, 35. Justin Williams, 53. J. Nolan. Střely na branku: 20:29. Diváci: 12.810.

3. Chicago 5 3 1 1 15:13 7
4. Minnesota 5 2 2 1 14:12 6
5. Winnipeg 6 3 0 3 17:16 6
6. Dallas 4 2 0 2 9:11 4
7. Nashville 5 2 0 3 9:15 4

před 12 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.