Hořava dostal za kritiku sudích pokutu, platit však nechce

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 11. 2014 21:44
Trenér Litvínova Miloslav Hořava dostal pokutu 10.000 korun za to, že se v den utkání vyjádřil k výkonu rozhodčích.
Miloslav Hořava se po zápase svého Litvínova ve Zlíně neubránil kritice rozhodčích, za což musí zaplatit pokutu
Miloslav Hořava se po zápase svého Litvínova ve Zlíně neubránil kritice rozhodčích, za což musí zaplatit pokutu | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Trenér hokejistů Litvínova Miloslav Hořava dostal od ředitele extraligy Josefa Řezníčka pokutu 10.000 korun za to, že se v den utkání vyjádřil k výkonu rozhodčích.  Hořava s pokutou nesouhlasí a řekl, že ji nezaplatí. Raději prý skončí s trénováním.

Hořava na tiskové konferenci po zápase 20. kole ve Zlíně uvedl mimo jiné, že to, co se dělo na ledě, považuje za ostudu a nehoráznost českého hokeje. Něco podobného prý ještě nezažil. Na následný Řezníčkův dotaz kouč uvedl, že tím chtěl poukázat na výkon rozhodčích.

"Z důvodu zákazu vyjadřování se aktérů utkání v den zápasu k výkonu rozhodčích jsem v tu chvíli těsně po utkání a v pozápasových emocích neviděl jinou možnost, jak upozornit na nestandardní vedení našeho zápasu ve Zlíně," citovala tisková zpráva ČSLH reakci litvínovského trenéra. Řezníček ale právě na základě toho Hořavovi pokutu udělil.

Hořava se necítí vinen a platit nechce

"Zásadně s tím nesouhlasím. Nebudu nic platit a nechci, aby to platil někdo za mě. Vůbec nic jsem neporušil. Jestli to je vzkaz od svazu nejen mně, ale i ostatním trenérům, abychom drželi hubu a krok, tak to zásadně odmítám," reagoval na trest Hořava po dnešním utkání s Vítkovicemi. "Nebojím se ničeho. Jediné čeho se bojím, že by to mělo narušit pohodu v mužstvu, tak se budu bránit, i kdybych měl skončit s trénováním."

Zápas Zlína a Litvínova, který domácí vyhráli 6:5 v prodloužení, i když ještě ve třetí třetině prohrávali 2:5, měl i další emotivní dohru. Na adresu rozhodčích se kriticky vyjádřil také generální manažer Robert Kysela. Zmínil i možnou korupci, za což se minulý týden omluvil a zároveň poukázal na fakt, že jeho vyjádření byla zkreslená.

Jaký trest dostane Kysela?

Kyselovi hrozila pokuta nejméně 50.000 korun za poškození dobrého pověsti soutěže. Řezníček se však rozhodl předat případ disciplinární komisi extraligy, která má podle jeho názoru možnost udělit mu i nižší trest.

"Ředitel soutěže má pouze jediný postup - uložit provinivší se osobě pokutu v minimální výši 50.000 Kč, aniž by bylo možné v případě relevantních polehčujících okolností uložit pokutu nižší nebo jiný trest. Disciplinární komise má širší možnosti," uvedl Zikmund.

Rozhodčí Roman Polák požaduje od Kysely kvůli jeho výrokům omluvu, kterou však funkcionář odmítá. "Spíš se provinil on, protože jednoznačně Litvínov poškodil, svými špatnými rozhodnutími nás připravil o dva body. Jestli se má někdo omluvit, měl by on přijít a říct: 'Nezlobte se, pánové, já to zkazil'. Jestliže tohle neumí nebo nechce říct, tím spíš to vypadá, že to je tak, jak jsem říkal - že nás poškodil úmyslně. Já ho nenařknul z korupce, on možná jen chová antipatie k Litvínovu a to není dobré," řekl dnes Kysela severu iSport.cz. Litvínov hodlá Poláka vetovat, aby už jeho zápasy nepískal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna

Slevy ve veřejné dopravě se sníží ze současných 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla dnes vláda. Změna by měla platit od 1. dubna. Slevy budou moci dál využívat děti a studenti do 26 let a senioři starší 65 let. Systém slev by se navíc měl rozšířit o invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně. Po dnešním jednání vlády to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Redukce slev by měla přinést úsporu přes 1,8 miliardy korun. Před covidovou krizí stát za slevy dopravcům vyplatil 5,79 miliardy korun v roce 2019, během krize účet klesl zhruba o více než dvě miliardy korun.

V současnosti mohou slevy ve výši 75 procent z jízdného využívat studenti do 26 let a senioři starší 65 let. Vládní koalice už před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny avizovala, že chce systém slev upravit. Současnou podobu koalice kritizovala jako nehospodárnou, zvýhodnění pro vybrané skupiny obyvatel však zůstane. Slevy ve výši 75 procent využívají ve veřejné dopravě i cestující s průkazem ZTP, u nich by se nic měnit nemělo.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Některé organizace Libereckého kraje přišly o dodávky elektřiny. Braly ji i od firmy Lumius, která ukončila činnost

Některé organizace Libereckého kraje včetně úřadu přišly o dodávky elektřiny, kterou kraj zajistil na burze. Jedním z dodavatelů byla firma Lumius, která minulý týden oznámila, že na trhu končí.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Babiš se nemusí omlouvat Kalouskovi za výroky ze sněmovny, potvrdil soud

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat exposlanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, že rozkrádal ministerstvo obrany a "zabil lidi cez padáky". Pravomocně to ve středu potvrdil středočeský krajský soud, který zamítl Kalouskovo odvolání. Výroky podle soudního senátu vůbec nebyly způsobilé zasáhnout do Kalouskových osobnostních práv.

Ani jeden z aktérů sporu k soudnímu jednání nedorazil. Kalouskův právník Stanislav Balík řekl novinářům, že podá dovolání. Zmínil také možnost ústavní stížnosti.

Babišovy sporné výroky zazněly na schůzi sněmovny před hlasováním o důvěře vládě ANO a ČSSD v roce 2018. Svému politickému rivalovi navíc tykal a označil ho za "ožralu" a "zloděje zlodějského". Poslanec předtím Babiše kritizoval za to, že při vysvětlování kauzy Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí. Vyhrocenou diskusi přenášela televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy