Ne, to není vtip. Vsetín hledá gólmana přes úřad práce. Plat 12,5 tisíce, reprezentace a KHL výhodou

Marek Janoš František Typovský Marek Janoš, František Typovský
23. 4. 2018 14:32
Na vsetínském úřadu práce visí zajímavá nabídka zaměstnání. Hokejový klub prostřednictvím úřadu shání náhradního brankáře. Nástupní plat 12 500 korun.
Fanoušci Vsetína.
Fanoušci Vsetína. | Foto: Štěpán Etrych

Vsetín - Prvoligový Vsetín shání posilu do brankoviště. A to velmi netradičním způsobem. Od soboty je v nabídce vsetínského úřadu práce v sekci "atleti a ostatní profesionální sportovci" také pozice gólmana v prvoligovém klubu.

Podle inzerátu si může případný zájemce v týmu šestinásobného extraligového šampiona vydělat 12 500 korun měsíčně na zkrácený úvazek šestnácti hodin týdně, přičemž nástup do pracovního procesu se očekává už od května. Vsetín dále zájemcům nabízí jednosměnný provoz (minimálně během základní části) a podle inzerátu nevyžaduje žádné speciální dovednosti.

Podívejte se na inzerát, který Vsetín nechal vylepit na úřadě práce:

Foto: https://upcr.cz/volne-misto-14335600707

Případné uchazeče o atraktivní pozici ale patrně odradí seznam podmínek, které Vsetín v inzerátu vyjmenoval. "Požadujeme několikaletou zkušenost na dané úrovni, zkušenosti z KHL, reprezentační starty za seniory, anglický jazyk," píše se v nabídce.

Nevšední nabídka pochopitelně zaujala sportovní fanoušky na sociálních sítích. Valná většina z nich si dokonce myslela, že jde o vtip, a na post navrhovala třeba sedmačtyřicetiletého Romana Čechmánka, který aktuálně trénuje Hodonín, či Alexandra Saláka, jenž má za sebou mizernou sezonu v Novosibirsku.

Že by šlo o recesi, ale vyvrací jednatel klubu Daniel Tobola, který reportérovi Aktuálně.cz potvrdil, že se jedná o seriózní nabídku. "Je to tak, máme na úřadu práce inzerát," odpověděl.

"Není v tom žádná věda. V minulosti jsme tímto způsobem hledali i trenéra, a tak jsme inzerát podali i tentokrát," dodává vsetínský manažer.

Úřad práce není jediná možnost. "Samozřejmě hledáme i standardními cestami. Tato nabídka je jen jedna z cest, které zkoušíme. Vidíte, najednou reagují i novináři a může to způsobit, že se nám ozve někdo z Česka, o kom my teď netušíme," vysvětlil Daniel Tobola.

V uplynulé sezoně za Vsetín nastoupili čtyři brankáři - Luboš Horčička, Pavel Jekel, Jaroslav Pavelka a Michal Šurý.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy