"Spasitelé" z NHL a obrana s otazníky. Tihle čeští mladíci touží po medaili z MS

jzp jzp
25. 12. 2018 8:01
Před rokem díky vítěznému infarktovému čtvrtfinále klaplo čtvrté místo, teď chce česká reprezentační dvacítka ještě alespoň o stupínek výš. Na hokejové mistrovství světa do Kanady jede 25 hráčů, přičemž na soupisku může v průběhu turnaje zamířit 23 z nich. Poznejte tým trenéra Václava Varadi.

Poznámka: Statistiky každého hráče platí pouze pro uvedenou ligu, kde odehrál většinu dosavadní sezony.

Lukáš Dostál na Turnaji čtyř v Hodoníně.
Lukáš Dostál na Turnaji čtyř v Hodoníně. | Foto: ČTK

Lukáš Dostál

Brankář, 18 let, Třebíč (1. liga)
Sezona: 18 zápasů, úspěšnost zákroků 91,7 %
Draft: 2018, 3. kolo, 85. pozice, Anaheim

Na mistrovství osmnáctek vychytal senzační postup přes Kanadu do semifinále. Byť je teď z brankářské trojice nejmladší, v přípravě dostal největší prostor. Z Komety úspěšně hostuje v Třebíči.

Jiří Patera na MS osmnáctek v roce 2017.
Jiří Patera na MS osmnáctek v roce 2017. | Foto: ČTK

Jiří Patera

Brankář, 19 let, Brandon Wheat Kings (WHL)
Sezona: 24 zápasů, úspěšnost zákroků 91,5 %
Draft: 2017, 6. kolo, 161. pozice, Vegas

Z velkých reprezentačních akcí je zvyklý spíš na pozici dvojky, ale když dostane šanci, umí ji využít. Na rozdíl od Dostála a Škarka je zvyklý na užší hřiště, neboť chytá v kanadské juniorce.

Jakub Škarek v dresu reprezentační dvacítky.
Jakub Škarek v dresu reprezentační dvacítky. | Foto: ČTK

Jakub Škarek

Brankář, 19 let, Lahti (Liiga)
Sezona: 16 zápasů, úspěšnost zákroků 92,1 %
Draft: 2018, 3. kolo, 72. pozice, Islanders

Po přestupu z Jihlavy do finského Lahti zažil šok z nových tréninkových metod. Podle statistik z klubu by měl být českou jedničkou, ale na předchozích dvou šampionátech juniorů zrovna nezářil.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy