"Spasitelé" z NHL a obrana s otazníky. Tihle čeští mladíci touží po medaili z MS

jzp jzp
25. 12. 2018 8:01
Před rokem díky vítěznému infarktovému čtvrtfinále klaplo čtvrté místo, teď chce česká reprezentační dvacítka ještě alespoň o stupínek výš. Na hokejové mistrovství světa do Kanady jede 25 hráčů, přičemž na soupisku může v průběhu turnaje zamířit 23 z nich. Poznejte tým trenéra Václava Varadi.

Poznámka: Statistiky každého hráče platí pouze pro uvedenou ligu, kde odehrál většinu dosavadní sezony.

MS 20 2018, Česko-Finsko:  Martin Kaut #16 - Urho Vaakanainen #23
MS 20 2018, Česko-Finsko: Martin Kaut #16 - Urho Vaakanainen #23 | Foto: HHOF-IIHF Images

Martin Kaut

Útočník, 19 let, Colorado Eagles (AHL)
Sezona: 26 zápasů, 12 bodů (5+7), +5
Draft: 2018, 1. kolo, 16. pozice, Colorado

První z hvězdiček, na nichž by měla stát česká hra. Kaut nastupuje už třetím rokem mezi dospělými, letos vstřebává zámořský styl na farmě Colorada. Zkraje sezony doháněl kondici, neboť v létě ho zbrzdila rekonvalescence po drobné operaci srdce.

Na minulém mistrovství dvacítek stál na křídle nejúdernější lajny s Nečasem a Zadinou. Sbíral bod na zápas. Díky dobré defenzivní práci později nakoukl i do reprezentačního áčka.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy