Na zápas s Ruskem zřejmě nebude v O2 aréně vyprodáno, není divu, lístky jsou dražší než na Madonnu

David Janeczek David Janeczek
10. 9. 2016 7:02
Českou hokejovou reprezentaci proti Rusku nepožene vyprodaná O2 aréna. Na vině jsou zřejmě příliš drahé lístky, které cenově konkurují zámořské NHL. Vstupenky do hlediště jsou dokonce ještě dražší než na loňský koncert Madonny v Praze.
Foto: Milan Kammermayer

Praha - Vzpomínáte na loňský hokejový světový šampionát v Praze a Ostravě? Všechny zápasy české reprezentace byly v O2 aréně vyprodané, všudypřítomná parádní atmosféra a velké návštěvy i na ne příliš atraktivních zápasech. A zřejmě tehdy si pořadatelé uvědomili, že o špičkový hokej je v české republice ohromný zájem.

Přestřelené ceny na přípravu

Jenže v případě přípravného zápasu proti Rusku nastavili pořadatelé ceny přece jen příliš vysoko. Vždyť přesně den před začátkem utkání zbývají ještě necelé čtyři tisíce vstupenek a to do Prahy přijede Ovečkin, Malkin a další z největší hokejových hvězd současnosti. Nabízí se otázka, nejsou ceny na přípravný zápas, ve kterém ještě o nic nejde, přece jen příliš nadsazené?

Nejdražší lístky na Ovečkina a spol. do sektorů poblíž ledu a středové čáry stojí necelých sedm tisíc korun. Nejlevnější pak úplně pod strop arény 1290 korun. Na zmíněné mistrovství v Praze byly ceny na český tým rozděleny do dvou kategorií. Dražší za 1690 a za levnější zaplatil fanoušek o čtyři stovky méně. Ceny na mistrovství se začaly zvedat až začátkem vyřazovací části a cenově náročnější, než přípravný zápas před Světovým pohárem, bylo pouze finále mistrovství světa.

Pro porovnání otevírací zápas letošní sezony NHLBostonu mezi tamními medvědy a Montrealem stojí do podobného sektoru 325 dolarů (7 790 korun). Pořadatelé tedy nastavili ceny podobné, jako na NHL. Ano kvalita hokeje by měla být ještě lepší než v TD Garden na konci října, ale srovnávat americké ceny s těmi českými není na místě.

Zkusíme ještě nakouknout mezi hudební koncerty. Například nejlepší místo na Madonnu vyšlo levněji. Loni v březnu přijela do Čech v rámci turné "Rebel Heart" tehdy sedmapadesátiletá popová diva. Nejdražší lístek tehdy vyšel na 5760 korun, ale Madonnu šlo na vlastní oči vidět i za 1150 korun.

Přesto není hokej v O2 aréně letos zdaleka nejdražší zábavou. Na začátku listopadu bude v Praze koncertovat popový princ Justin Bieber, na kterého se můžete jít postavit před pódium za 17 a půl tisíce korun.

 

Právě se děje

Další zprávy