Gólová paráda po vzoru Granlunda. Slováci zpražili českou dvacítku nádhernou trefou

18. 4. 2021 13:38
Česká hokejová reprezentace do 20 let neodjížděla z Piešťan po dvou přátelských zápasech proti Slovensku vůbec spokojená. V sobotu ovšem musela před gólem domácího útočníka Martina Chromiaka smeknout.
Slovenský hokejový útočník Martin Chromiak.
Slovenský hokejový útočník Martin Chromiak. | Foto: Instagram Martina Chromiaka

Češi v druhém přátelském duelu v první třetině vedli, ale necelé dvě minuty před sirénou je zpražila trefa Martina Chromiaka. Slovenský šikula dostal za bránou více prostoru, nabral puk na čepel a rychlým pohybem ho zametl nad rameno gólmana Oldřicha Cichoně.

Podívejte se na nádherný gól Martina Chromiaka:

Artistický kousek představil v hokeji jako první Mike Legg z univerzity v Michiganu v březnu 1996 ve vysokoškolské lize NCAA. Proto se gólům dosaženým tímto způsobem začalo přezdívat Michigan.

Evropští fanoušci zaregistrovali netypickou možnost skórování během mistrovství světa 2011 v Bratislavě. V semifinále s Ruskem tehdy uhranul fantastickým gólem finský útočník Mikael Granlund. A od té doby gólů "značky Michigan" na vrcholné scéně přeci jen přibylo.

Způsobem, který je snáze proveditelný v lakrosu nebo florbalu, se v NHL v říjnu 2019 prosadil ruský útočník Andrej Svečnikov v zápase Caroliny s Calgary a za pár týdnů fintu zopakoval. V lednu 2020 na něj navázal Švéd Filip Forsberg z Nashvillu, shodou okolností Granlundův spoluhráč.

Když se Svečnikov lakrosově trefil v NHL poprvé, stál v brance Calgary David Rittich. Mladík Cichoň se tak na Slovensku stal další českou obětí troufalého zakončení.

Češi pak dotáhli zápas v Piešťanech do prodloužení a k nájezdům, které otevřel dalším gólem znovu Chromiak. Po brankách Lukáše Stehlíka a Jakuba Konečného se však z výhry 4:3 nakonec radoval hostující tým.

Ale vzhledem k tomu, že v pátečním prvním zápase ztratili Češi vedení 2:1, ve třetím dějství čtyřikrát inkasovali a prohráli 2:5, nevraceli se domů vůbec spokojení. "Obzvlášť výkony některých hráčů nás nepřesvědčily o nominaci do dalších kempů nebo utkání," podotkl pro Hokej.cz asistent trenéra David Bruk.

Kouč dospělé slovenské reprezentace Craig Ramsay předem avizoval, že nejlepší hráče z juniorského dvojzápasu proti Česku povolá do přípravy národního celku před šampionátem v Rize, nicméně Chromiakovi ani spektakulární trefa pozvánku nepřinesla.

Osmnáctiletý útočník, draftovaný vloni Los Angeles, si na svou šanci musí ještě počkat. Zabojovat o mistrovství mohou naopak jeho vrstevník Samuel Kňažko a dokonce také Šimon Nemec s Jurajem Slafkovským, dva hráči ročníku 2004, kteří teprve nedávno oslavili sedmnácté narozeniny.

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.