Hokejisté darovali sestřičkám v první linii přes statisíce, přispěl i Hrachovina

ČTK ČTK
16. 11. 2020 14:50
Čeští hokejoví reprezentanti, kteří se před nedávnem představili na turnaji Karjala v Helsinkách, darovali více než 200.000 korun České asociaci sester. Národní tým se zapojil do projektu "Pomáháme sestřičkám" a podpořil zdravotníky, kteří v České republice bojují s koronavirem v první linii.
Šimon Stránský a Jakub Galvas
Šimon Stránský a Jakub Galvas | Foto: ČTK

"Byla jsem strašně překvapená a musím říct, že si této podpory nesmírně vážím, protože si uvědomuji, že situace samotných sportovců není nyní úplně jednoduchá. A přestože se sami potýkají s nepřízní osudu v podobě pandemie, tak přesto myslí na naše zdravotníky, což je úžasná věc," uvedla prezidentka asociace Martina Šochmanová, která dnes šek od obránce Filipa Hronka v Praze převzala.

S myšlenkou podpořit zdravotníky přišel útočník Andrej Nestrašil, který také vystoupil za tým v krátkém videu, jež reprezentace na podporu zdravotníků přímo ve Finsku natočila.

"Andrej s touto myšlenkou přišel už před turnajem, kdy jsme komunikovali o jeho nominaci s tím, že vše domluví i s hráči. Následně jsme se domluvili na klíči, že většina odměn půjde sestřičkám. Zejména od starších hráčů, mladším jsme odměny nebrali," řekl manažer reprezentace Jan Černý. V kádru národního týmu na turnaji seriálu Euro Hockey Tour bylo totiž i deset juniorů.

Útočník Magnitogorsku Nestrašil věnoval asociaci celou odměnu za start a výsledky na akci. "Stejně například jako Dominik Hrachovina," uvedl Černý. Branář Tappary Tampere přitom v průběhu turnaje označil pandemii za divadlo vymyšlené médii.

"Zdálo se nám to jako super nápad a jsme rádi, že alespoň nějakým způsobem můžeme pomoct, a snad jim to udělá nějakou radost," řekl dnes Hronek, jenž na turnaji nastoupil s kapitánským "céčkem" na dresu.

Projekt "Pomáháme sestřičkám" zaštiťují jeden z hlavních partnerů českého hokeje Generali Česká pojišťovna a Česká asociace sester. Na transparentním účtu se doposud sešlo přes šest milionů korun, které se využívají například na pomoc v podobě balíčků s vitamíny na podporu imunity pro zdravotnický personál.

"Věřím, že poděkování ve formě, kterou si samy sestřičky vyberou, bude velmi cenné. Už ale jen vědomí, že nejsou samy v této nepříjemné situaci, je pro ně důležité," řekla Šochmanová. Která pracoviště odměnu dostanou, to bude teprve určeno. "Chtěli bychom vybrat taková, která mají nejvíce hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid a sestry, které o ně pečují," doplnila prezidentka České asociace sester.

 

Právě se děje

Další zprávy