Hokejisty Ústí a Mladé Boleslavi dělí jedna výhra od postupu

25. 2. 2006 22:08
Hokejisté Ústí nad Labem porazili Olomouc i potřetí, tentokrát 3:1, a jediné vítězství je dělí od postupu do semifinále první ligy. V sérii úvodního kola vede 3:0 na zápasy i Mladá Boleslav, která dnes sice dostala od Chomutova poprvé gól, ale po samostatných nájezdech se znovu radovala z výhry. Rozhodnout se může už v neděli.

Na Hané dnes ústečtí vítězové základní části soutěže poprvé v sérii prohrávali, když v 15. minutě překonal brankáře Málka domácí Najdek. Po bezbrankové druhé třetině ale rozhodli favorizovaní Severočeši v poslední části třemi zásahy v rozmezí devíti minut. V bojovném utkání v Chomutově se naopak jako první radovali hosté, v páté minutě v přesilovce se od modré trefil Všetečka. Ve 12. minutě Chomutovští poprvé v sérii překonali brankáře Maříka, z bezprostřední blízkosti se to podařilo Kostourkovi. Druhou třetinu zahájil Chomutov v oslabení, přesto se už po 21 vteřinách ujal vedení gólem Černého. Následný tlak pak zkušení hosté přestáli, naopak sami v 33. minutě zásluhou Kocába vyrovnali na 2:2. Rozuzlení nakonec přinesly až samostatné nájezdy, z kterých vyšla vítězně Mladá Boleslav. Rozhodující gól dal v poslední sérii bývalý hráč Chomutova Jeslínek. Jihlava vyhrála v Hradci Králové 3:2 a v sérii vede 2:1. V třetím utkání šli sice domácí rychle do vedení po brance Vondráčka, ale Jihlava dokázala ještě do první přestávky stav otočit. V 25. minutě hosté získali dvoubrankové vedení, když hradecký obránce Šeda ve snaze vyhodit puk jej poslal do vlastní branky. Gól byl připsán Dobrovolnému. Domácím se podařilo během necelých dvaceti sekund opět snížit na jednogólový rozdíl. Pak však nevyužili několik slibných šancí na vyrovnání. Favorizovaná Dukla si zkušenou hrou v obraně vítězství pohlídala. Výsledky - čtvrtfinále: Chomutov - Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0) Branky: 12. Kostourek, 21. Černý - 5. Všetečka, 33. Kocáb, rozh. nájezd Jeslínek. Rozhodčí: Polák - Padevět, Čížek. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1620. Stav série: 0:3. Hradec Králové - Dukla Jihlava 2:3 (1:2, 1:1, 0:0) Branky: 5. Vondráček, 25. J. Šeda - 12. Šmarda, 13. Čachotský, 25. Dobrovolný. Rozhodčí: Mikula - Lipina, Záviský. Vyloučení: 7:10, navíc Fiedler (Jihlava) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3287. Stav série: 1:2. Olomouc - Ústí nad Labem 1:3 (1:0, 0:0, 0:3) Branky: 15. Najdek - 43. Eiselt, 46. Antoš, 52. Kudrna. Rozhodčí: Šír - Bartečka, Koliba. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:3. Diváci: 700. Stav série: 0:3.