Hokej on-line Švédsko - Kanada

10. 5. 2006 0:00
Semifinále hokejového MS mezi Švédskem a Kanadou sledujte on-line v sobotu od 19:15.
Maxim Sušinskij z Ruska skóruje do branky švédského gólmana Henrika Lundqvista.
Maxim Sušinskij z Ruska skóruje do branky švédského gólmana Henrika Lundqvista. | Foto: Reuters

60:00 Utkání skončilo. Švédsko porazilo Kanadu 5:4 a postupuje do finále MS, kde se utká s týmem Česka.

52:39 Kanaďané jsou kompletní.

50:39 Bergeron dostává dvě minuty za vysokou hůl. Švédové budou hrát přesilovku.

44:29 Pětiminutové oslabení Švédů skončilo.

43:38 Gól. Bergeron snižuje ranou ze střední vzdálenosti z pravé strany na 4:5.

41:30 Kanada hraje v plném počtu, začíná její tříminutová přesilovka.

40:01 Třetí třetina začala.

40:00 Druhá třetina skončila. Švédsko vede 5:3.

39:25 Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

39:25 Hanula dostává pět minut plus do konce utkání za úder do hlavy. Na druhé straně dostává dvě minuty Daley.

39:25 Hanula napadl střelce Crosbyho a zřejmě dostane trest pět minut plus do konce utkání.

39:25 Gól. Crosby po individuální akci dorazil vlastní střelu do švédské branky. Kanada snižuje na 3:5.

32:55 Hraje se v plném počtu.

30:55 Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Kanaďan Metropolit.

26:28 Timmander je zpět z trestné lavice.

24:27 Na trestnou lavici míří švédský zadák Timander.

22:41 V brance Kanady střídá Denise dvojka Auld.

22:41 Gól. Nordquist dorazil ze skrumáže puk do kanadské sítě. Kanaďané byli při dorážce Švédů velmi pasivní. Švédsko vede 5:2.

21:33 Gól. Švédsko vede 4:2. Holmbergovu střelu tečoval před kanadskou brankou Samuelsson.

20:24 Kronwall na ledě, oba tým jsou v plném počtu.

20:01 Druhá třetina začala.

20:00 První třetina skončila. Švédsko vede nad Kanadou 3:2.

19:05 Shanahan na ledě, začala kanadská přesilovka.

18:22 Vylučovat se bude i na druhé straně. Za podražení je vyloučen Kronwall.

17:05 Shanahan je znovu vyloučen, tentokrát za hrubost.

16:37 Gól. Kanada využívá bleskově přesilovku. Comree doklepl tečovanou střelu švédským obráncem do sítě. Kanaďané snížují na 2:3.

16:21 Za hákování Crosbyho uděluje sudí Minář dvě minuty Nordquistovi.

15:19 Shanahan je zpět na ledě, hraje se vplném počtu.

13:17 Na dvě minuty je vyloučen kanadský kapitán Shanahan.

11:52 Gól. Kanaďané si dali vlastní gól. Vyražený puk po ráně Mortensona si nešťastně bruslí sráží do vlastní sítě Kanaďan Stuart.. Švédsko vede 3:1.

11:41 Hraje se v plném počtu.

11:03 Začala kanadská přesilovka.

9:50 Vylučuje se i na druhé straně, dvě minuty dostává Lundquist.

9:03 Začíná Švédská přesilovka. Vyloučen je Kanaďan Carter.

8:11 Gól Calder si tváří v tvář poradil s brankářem Holmquistem a snižuje na 1:2.

7:11 Hraje se v plném počtu.

5:11 Dvě minuty za podražení dostane Norquist.

4:11 Gól. Švédsko využívá přesilovku. Jönsson napálil mezi kruhy odražený puk do kanadské sítě. Kanada začala zápas katastrofálně. Švédsko vede 2:0.

2:32 Dvě minuty za podražení dostává kanadský kapitán Shanahan.

1:27 Gól. Kronwall prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě. Švédsko vede 1:0.

0:01 Utkání semifinále MS Švédsko - Kanada bylo zahájeno.

Pravděpodobné sestavy:

Švédsko: J. Holmqvist - R. Sundin, Magnus Johansson, K. Jönsson, Kronwall, Hallberg, Timander, A. Holmqvist - Franzén, Zetterberg, Bäckström - Emwall, A. Karlsson, Mattsson - J. Jönsson, Nylander, Samuelsson - Martensson, J. Lundqvist, Hannula.
Kanada:  Denis - Hamhuis, Stuart, Robidas, Schultz, Seabrook, Daley, Dupont - Bergeron, Crosby, Boyes - Carter, Richards, Calder - Shanahan, Comrie, Williams - Pettinger, Cammalleri, Hartnell - Metropolit.

Kanada se do semifinále probojovala po vítězství nad Slovenskem 4:1 - více ZDE.

Švédové ve čtvrtfinále porazili tým USA 6:0 - více ZDE.

Semifinále hokejového MS Švédsko - Kanada začíná v sobotu v 19:15.