Michael Mareš
10. 3. 2008 12:30
Slavia se ve čtvrtfinále ujala vedení 2:1 na zápasy
Slavia si poradila s Třincem, postoupila 4:1 na zápasy
Slavia si poradila s Třincem, postoupila 4:1 na zápasy | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Třinec - Hokejová Slavia odcestovala do Třince za vyrovnaného stavu série 1:1. Plán byl jasný - odčinit nešťastnou prohru z druhého čtvrtfinálového klání v Praze a pokusit se v Třinci vyhrát oba zápasy.

Z tohoto pohledu bylo možná pro tým trenérů Růžičky a Kalouse lepší, že hráči už poznali hořkost porážky.

"Trošku jsme spadli na zem a zjistili jsme, že proti Třinci musíme hrát hodně zodpovědně a čekat až nám oni sami ty šance nabídnout," přiznal Petr Kadlec a jako správný kapitán sám zavelel gólovou přihrávkou Tomáši Žižkovi k výhře Slavie 4:2 a vedení v sérii.

Čtěte více:
Slavia se pomstila Třinci, Kladno se vrátilo do hry

Petře, do Třince jste jeli za stavu 1:1, z vašeho pohledu to možná neodpovídalo tomu, co jste si před sérií předsevzali. Ale přesto, nebylo pro vás více motivující, že to bylo právě za nerozhodného série?
To nevím, ale určitě jsme do Třince přijeli vyhrát, a to je pak úplně jedno, jestli je to na zápasy 1:1 nebo 2:0. Ale je asi pravdou, že jsme po tom prvním zápase, kdy nám vycházelo úplně všechno, trošku spadli na zem.

Začátek druhé třetiny třetího zápasu Kladno - České Budějovice poznamenal nešťastný incident, kdy po naražení kladenského obránce Marka Trončinského zůstal Jihočech David Kuchejda ležet na zemi. Led opustil na nosítkách. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Podívejte se:
Bitva v play off: Kladno ožilo a porazilo České Budějovice

Druhý zápas byl skutečně trochu jiný, sice jsme se soustředili na bránění, ale přece jen jsme neplnili přesně do puntíku to, co jsme měli. Takže jsme trošku spadli na zem a zjistili jsme, že proti Třinci musíme hrát hodně zodpovědně a čekat, až nám oni sami ty šance nabídnou.

Přesto asi úvod zápasu nebyl z vašeho pohledu ideální - Igor Rataj vyfasoval dvě minuty za hákování a domácí postavila tato přesilovka na nohy. Dokonce i vstřelili branku, která ale nakonec po dlouhém prohlížení videozáznamu nebyla uznána. Jak vám v tu chvíli bylo? Co kdyby rozhodčí branku uznali?
Tak zaprvé to bylo v oslabení a za druhé, pokud vím, tak to Adama (Svobodu) trefilo do ruky a spadlo to pod něj. On pak říkal, že rozhodčí to viděl. Ale takhle se přece nemůžeme bavit, na kdyby se nehraje. I my jsme šance měli, jeli jsme čtyři na jednoho, párkrát dva na jednoho a kdybychom proměnili alespoň polovinu z těch šancí, tak jsme jim v neděli nastříleli spoustu gólů.

Vraťme se ještě k první třetině, právě z vaší přihrávky padl úvodní gól zápasu...
Já jsem to jenom vzal a hodil na druhou stranu Žížovi (Tomáš Žižka) a ten to parádně trefil.

Jen tak naslepo?
Vím, že tam bude stát.

Dva góly už by byly náhoda

Vy jste vlastně zápas symbolicky přihrávkou na první gól Tomáše Žižky načal, přihrávkou na poslední gól Jakuba Klepiše i uzavřel. Právě Klepišova branka byla taková pojistka, která v závěrečném tlaku domácích, a především pak při jejich power play, asi hrála důležitou roli...
Určitě, odskočili jsme jim na dva góly a věděli jsme, že jeden dostat můžeme, ale dva bychom dostat neměli. Přece jenom pro domácí to bylo po psychické stránce mnohem horší, protože věděli, že musí dát dva góly. Když máte dát jeden, tak se prostě vrhnete do brány a třeba tam něco spadne, ale aby to tam spadlo dvakrát, to už je opravdu náhoda.

Mistr padl ve čtvrtfinále. Fanoušci ale Spartě děkovali

Jak oba týmy budou hrát, už naznačila první třetina, ostatně i ve třetí se hrálo podle stejných not. Ale druhá část z toho trochu vybočovala. Jezdili jste nájezdy dva na jednoho, tři i čtyři na jednoho, ty šance jste sice neproměnili, ale góly - a to na obou stranách - přesto padaly.
Jak říkám, oni tak hrají. My jsme měli čekat na jejich chyby a nikam se nehrnout. Chtěli jsme tak hrát, prostě čekat na chyby, protože oni je dělají. Propadají v útočném pásmu a my pak z toho jezdíme dva na jednoho, tři na jednoho. Je škoda, že jsme ty šance nevyužili, ten zápas mohl být o poznání klidnější.

Lze říct, že ten zápas se podobal spíše tomu prvnímu v Praze?
To určitě ne. Doma jsme jim na začátku nasázeli tři góly a bylo de facto rozhodnuto. V neděli to bylo jinak. Když jsme jim odskočili na rozdíl dvou gólů, tak oni rychle dali kontaktní gól. A pak stačí udělat jednu chybu. Nám možná vyhovovalo, že oni do toho chodili a my jezdili do brejků, ale stejně jsme je neproměnili.

Diváci? Pražáky musí mít rádi

Když se tak dívám na ty tři zápasy, tak každý je trochu jiný. Jak bude podle vás vypadat ten pondělní?
Doufám, že z naší strany bude vypadat tak, že každý bude plnit své úkoly a že budeme dohrávat souboje. Pak si myslím, že by to mohlo vyjít.

Fanoušci domácího týmu mají důvod slavit.
Fanoušci domácího týmu mají důvod slavit. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Stačili jste vnímat někdy až vulgární urážky diváků?
Abych řekl pravdu, já jsem si toho ani nevšiml. Že by tady na nás diváci něco vykřikovali? Já si myslím, že jsou úžasní a slušní (úsměv). Asi je ten hokej vyloženě baví, a je také vidět, že mají rádi Pražáky.

Co říkáte tomu, že navzdory vzdálenosti byla v Třinci i dost početná skupinka slávistických fanoušků?
Celou letošní sezonu s námi jezdí na každý zápas venku, jsme hrozně rádi, že nás podporují. Při zápasech je samozřejmě slyšíme a vnímáme.

Takže cesta daleká cesta fanoušků nebyla marná?
Rozhodně ne, a to i doma. Čím víc přijde fanoušků, tím lépe se hraje.