rou
9. 3. 2008 20:08
Kladno - Budějovice 4:2, Třinec - Slavie 2:4
Kladenští hráči se mohli opět radovat z vítězství.
Kladenští hráči se mohli opět radovat z vítězství. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Kladno/Třinec - Hokejisté Slavie si ve třetím čtvrtfinálovém zápase proti Třinci spravili chuť po čtvrteční kontroverzní porážce, vyhráli 4:2 a ujali se vedení v sérii.

Kladno poprvé překonalo brankáře Českých Budějovic Romana Turka a výhrou 4:2 se vrátilo do hry o postup do semifinále.

Slavia nažhavená křivdou z druhého domácího zápase vlétla na Oceláře zhurta a po nedorozumění Kundrátka se Sekerášem na modré se Vondrka už ve 32. vteřině řítil sám na Vojtka.

Senzace. Liberec jasně vyřadil mistrovskou Spartu

Domácí gólman si ale připsal první skvělý zákrok. Pak ve své šanci selhal Bednář a do hry se více dostali i domácí. Ve čtvrté minutě se dokonce radovali z vedení, ale rozhodčí po poradě s videem Sekerášovu branku neuznali.

Třinec to neodradilo a pokračoval v tlaku, jenže ani Skořepa po přihrávce Polanského, ani Tomík Svobodu ve slávistické brance nepřekonali.

Na konci první třetiny tak trestali hosté. Od modré propálil všechno, co mu stálo v cestě Tomáš Žižka a poslal Slavii do vedení.

To zvýraznil už po 22 vteřinách druhé části Josef Beránek. Toho poslal do samostatného úniku David Hruška a kapitán Pražanů si pohrál s Vojtkem a zavěsil pod břevno.

Domácí se z rychlého úderu nemohli dlouho vzpamatovat a Slavia mohla své vedení ještě navýšit, další gól ale nepřidala, a tak se přeci jen prosadili Oceláři.

Odražený puk se dostal před branku k Juraji Štefankovi a ten nekompromisně prostřelil Svobodu - 1:2. I nadále ale měli více ze hry slávisté a ve 36. minutě vedli znovu o dva góly. Střelu Žižky dorazil do prázdné branky David Hruška. Třinec mohl snížit hned vzápětí, ale Polanský s Korhoněm sami před Svobodou neuspěli.

To se podařilo Korhoňovi až devět vteřin před koncem druhé třetiny, kdy se obtočil kolem branky a vstřelil kontaktní gól. Jenže vyrovnat se Ocelářům ani přes obrovský tlak v úvodu závěrečné části nepodařilo, naopak rozhodující gól vstřelil v 53. minutě Jakub Klepiš a Pražané se ujali v sérii znovu vedení.

Budějovice poprvé narazily

Jihočeši začali obdobně jako v prvních dvou duelech čtvrtfinálové série lépe a po sedmi minutách šli do vedení. Nahození Petra Sailera od modré čáry skončilo až za zády Miroslava Kopřivy. Ten vzápětí zachránil domácí od pohromy, když skvěle zasáhl betonem proti střele Veselého.

Středočechům pomohla k rychlé odpovědi přesilová hra. Bělohlav získal před budějovickou brankou puk a zadovkou našel volného Jaroslava Kallu, který vstřelil první gól Kladna v sérii.

V nervózním zápase plném vyloučení se domácí ujali na konci druhé třetiny vedení. Třicet vteřin před sirénou předvedl ve středním pásmu obrovský kiks Sičák a Martin Procházka v samostatném nájezdu nezaváhal. Brankáři Turkovi naznačil blafák a zamířil přesně nad jeho vyrážečku.

Jenže radost z prvního vedoucího gólu v sérii Kladnu dlouho nevydržela. Už po půl minutě závěrečné části obral Brabenec o puk Nadášiho, a ačkoliv domácí reklamovali nedovolený zákrok, českobudějovický útočník prostřelil Kopřivu a vyrovnal na 2:2.

Středočeši se ale nepoložili a zatlačili vítěze základní části do defenzivy. Budějovické podržel několikrát gólman Turek, ale šest minut před koncem chyboval a domácí šli do vedení. Ve vlastním oslabení obešel Procházka Vydareného, puk se odrazil od tyčky pod Turka, ten si ale kotouče nevšiml a Pavel Patera ho vydoloval a dotlačil do brány.

Snížení ve čtvrtfinálové sérii pak pečetil v budějovické power play osm vteřin před sirénou znovu Pavel Patera.