Zdá se mi, že to dneska nebylo fér, prohlásil liberecký gólman o zápase se Spartou

ČTK ČTK
11. 4. 2021 22:33
S pocitem hodně velké frustrace opouštěl led O2 areny po dnešní těsné porážce 2:3 ve druhém prodloužení jeden z největších hrdinů pátého utkání semifinále hokejové extraligy Petr Kváča.
Petr Kváča
Petr Kváča | Foto: Milan Kammermayer

Liberecký brankář dokázal pochytat 36 střel sparťanů, završit kýžený postup do finále se ale Bílým Tygrům ani na druhý pokus nepodařilo. Severočeši jsou napřed už jen o jediný krok.

"Cítím se, jak kdybych měl nějakého staršího bratra, který má dnes narozeniny, a já jsem utiskovanej, protože ten den je dneska jeho. Důvodem je, že se mi zdá, že to dnes nebylo fér. Ale i takový je bohužel hokej," řekl Kváča v on-line rozhovoru s novináři.

Krátce před rozhodující brankou měl štěstí, když střelu Vladimíra Sobotky vytěsnil ramenem na tyčku. Přestože někteří z domácích hráčů slavili, sudí do branky na znamení gólu neukázali. A hrálo se tak s určitou dávkou nejistoty dál. Do gólové teče Michala Řepíka.

"Vyrazil jsem to ramenem, slyšel jsem tyčku a myslel si, že to je gól, ale nebyl, když jsem viděl rozhodčího, jak rozpažil. Pak tam někdo vystřelil od modré, šlo to nad, ale na úrovni břevna to tam hráč domácích tečoval. Parádní gól Sparty," ocenil Kváča.

Třiadvacetiletý brankář zůstával dál v brankovišti, diskutoval s rozhodčími a ze vzteku sekl brankářskou holí o hrazení. Zdálo se, že se neztotožňuje s jejich názorem a reklamuje, že Řepíkova hůl byla až příliš vysoko, neboť v brankovišti ho vůbec nikdo neatakoval. Po zápase ale vysvětlil, z čeho pramenila jeho frustrace především.

"Všechna čest tomu, jak to tečoval, to bylo super sehrané a klobouk dolů, jak se mu to povedlo," ocenil Řepíkovu teč. "Mám na mysli ty situace předtím, jestli se na to někdo koukal, udělá si obrázek sám," odvětil Kváča na otázku, co ho tak moc vyvedlo z míry.

"Nebudu ale říkat nic na žádnou vysloveně konkrétní situaci, protože se to ve mně pořád vaří. Prostě vyhrocený zápas, ale jedeme dál, série ještě nekončí, pořád vedeme 3:2 a budeme se to snažit dokončit doma. Musíme se z toho oklepat a od zítřka jít nanovo zase dál," zdůraznil Kváča.

Přestože stále platí, že jeho tým si může dovolit ještě jedno klopýtnutí, zatímco sparťané nikoliv, vedení v sérii 3:2 namísto stavu 3:0, který se v tuzemsku v play off dosud nepodařilo nikomu otočit, už přece jen přesouvá část tlaku na Bílé Tygry.

"Podívejte se na Spartu a podívejte se na nás. Je to těžký, ale ta příležitost tam pořád je a my se s tím musíme porvat. Sparta se s tím taky rve. Je to super série, super zápasy. Pořád vedeme my, musíme jít zápas od zápasu, bojovat a snažit se to ukončit. Když nám někdo dal takovou příležitost, proč ji nevyužít," prohlásil Kváča.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy