Vampola nezaplatil pokutu a má zastavenou činnost

ČTK ČTK
16. 2. 2017 16:18
Mistr světa z roku 2010 odmítl zaplatit pokutu za údajné simulování i následný trest za kritiku disciplinární komise.
Petr Vampola
Petr Vampola | Foto: Lucie Kalivodová, Český svaz ledního hokeje

Praha - Mladoboleslavský útočník Petr Vampola má od disciplinární komise hokejové extraligy zastavenou činnost, neboť ve stanoveném termínu nezaplatil pokutu za nafilmovaný pád. Za svou reakci na souboj s Tomášem Linhartem z Třince v polovině ledna dostal finanční postih ve výši deseti procent měsíčního platu.

Mistr světa z roku 2010 následně rozhodnutí předsedy komise Karla Holého kritizoval a za svá slova na jeho adresu dostal další pokutu, tentokrát 50.000 korun. Ani tu dosud nezaplatil.

"Zaráží mě, že nějaký zakomplexovaný člověk, co má mastnou pusu od brambůrek, rozhoduje o tom, jestli někdo simuluje… Mám respekt ke starším lidem, ale v tomhle případě už ho mít nemůžu. Je to normální sviňárna," citoval Vampolu server iSport.cz.

Dokud Vampola pokutu nezaplatí, nesmí nastoupit do soutěžních zápasů. Další utkání Mladou Boleslav čeká v pátek, kdy se utká s Karlovými Vary. Zástupci středočeského klubu dnes nechtěli problémy svého hráče komentovat.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Po nehodě kánoe se pohřešuje vnučka exprezidenta Kennedyho a její syn

Po nehodě na kánoi se v USA pohřešují dva ze členů rodinného klanu Kennedyových, vnučka Roberta F. Kennedyho Maeve Kennedyová Townsendová McKeanová a její osmiletý syn Gideon. Neštěstí se stalo v zálivu Chesapeake na východním pobřeží. Oblast prohledávají záchranáři. Podařilo se jim najít loďku a pádlo, ale žádná těla, napsala agentura Reuters.

Pátrání začalo ve čtvrtek odpoledne místního času poté, co policie dostala oznámení o dvou lidech v zálivu Chesapeake, kteří kvůli silnému větru zřejmě ztratili kontrolu nad svou lodí a nemohou se dostat na břeh. Později záchranáři našli převrženou loď. Kathleen Kennedyová Townsendová, matka Maeve, později vydala prohlášení, ve kterém informovala, že její dcera a vnuk se pohřešují po nehodě na kánoi a zřejmě oba zemřeli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy