Jaké simulování? Ten trest je normální sviňárna, prohlásil Vampola. Teď musí platit 50 000

Sport Sport
27. 1. 2017 14:43
Petr Vampola se ostrými výroky ohradil proti trestu, který mu za simulování udělila disciplinární komise. Za svá slova tvrdě zaplatí.
Petr Vampola
Petr Vampola | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pořádně draho přijde Petra Vampolu simulování, jehož se měl útočník Mladé Boleslavi dopustit na začátku ledna v utkání 38. kola hokejové extraligy s Třincem (prohlédnout si ho můžete zde).

Disciplinární komise pětatřicetiletému útočníkovi vyměřila nejen tradiční pokutu ve formě srážky deseti procent z měsíčního platu, ale v pátek přidala navrch další "flastr" ve výši 50 000 korun.

Ten si Vampola vysloužil za své komentáře k výroku komise, kterých se po zveřejnění prvního trestu dopustil v rozhovoru pro isport.cz

"Zaráží mě, že nějaký zakomplexovaný člověk, co má mastnou pusu od brambůrek, rozhoduje o tom, jestli někdo simuluje. Mám respekt ke starším lidem, ale v tomhle případě ho mít nemůžu. Je to normální sviňárna," uvedl na adresu předsedy disciplinární komise Karla Holého Vampola.

Výroky boleslavského útočníka se kvůli vyloučení střetu zájmů zabýval místo Holého Tomáš Jelínek, který v pátek večer rozhodl o přísné pokutě. "Nelze zpochybnit právo hráče, aby se k uloženému trestu vyjádřil, ale hráč zvolil zcela nevhodnou formu, urážlivé výrazy a nepřijatelný osobní útok," uvedl Jelínek v páteční tiskové zprávě.

Vampola je přitom na jednáních disciplinární komise poměrně častým tématem. Jen v této sezoně se jeho přihráváním pádů zabývala disciplinárka dvakrát.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Po nehodě kánoe se pohřešuje vnučka exprezidenta Kennedyho a její syn

Po nehodě na kánoi se v USA pohřešují dva ze členů rodinného klanu Kennedyových, vnučka Roberta F. Kennedyho Maeve Kennedyová Townsendová McKeanová a její osmiletý syn Gideon. Neštěstí se stalo v zálivu Chesapeake na východním pobřeží. Oblast prohledávají záchranáři. Podařilo se jim najít loďku a pádlo, ale žádná těla, napsala agentura Reuters.

Pátrání začalo ve čtvrtek odpoledne místního času poté, co policie dostala oznámení o dvou lidech v zálivu Chesapeake, kteří kvůli silnému větru zřejmě ztratili kontrolu nad svou lodí a nemohou se dostat na břeh. Později záchranáři našli převrženou loď. Kathleen Kennedyová Townsendová, matka Maeve, později vydala prohlášení, ve kterém informovala, že její dcera a vnuk se pohřešují po nehodě na kánoi a zřejmě oba zemřeli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy