Konec v Boleslavi jsem nečekal, říká Jelínek. Na další angažmá nespěchá, ale radit bude i Plíškové

ČTK ČTK
7. 12. 2016 18:34
Trenéra Mariana Jelínka překvapilo rozhodnutí hokejové Mladé Boleslavi o jeho odvolání. "Po důvodech nepátrám. Ono je to ve finále úplně jedno, ten vysledek je stejný," vyjádřil se ke konci v klubu Jelínek.
Foto: Jakub Šafránek

Praha - Kouče Mariana Jelínka rozhodnutí vedení hokejistů Mladé Boleslavi o jeho odvolání překvapilo. Odůvodnění se nedočkal a ani po něm nepátrá. Přesto všechno bude na angažmá v Bruslařském klubu vzpomínat pouze v dobrém. Zpět na střídačku třiapadesátiletý trenér nyní za každou cenu nespěchá.

"Byla to rána z čistého nebe"

"Nebudu lhát, když řeknu, že mě to překvapilo. Bylo to jako rána z čistého nebe. Bez nějakého odůvodnění. Ani po něm ale nijak nepátrám. Ono je to ve finále úplně jedno, ten výsledek je stejný. A ta odůvodnění bývají ostatně v mnohých případech odlišná od skutečnosti," řekl v rozhovoru s ČTK Jelínek, jenž ve středočeském klubu působil od ledna 2013.

Mladé Boleslavi, semifinalistovi minulého ročníku extraligy, jež čtvrtou příčkou dosáhl nejlepšího umístění ve své historii, se v této sezoně nedaří podle představ. Přesto vedení sáhlo k poměrně překvapivému řešení především s ohledem na to, že Jelínek tvořil rovnocennou trenérskou dvojici s o deset let starším Františkem Výborným.

Oba kouči, kteří spolupracovali v minulosti již v pražské Spartě, si v průběhu let pochvalovali vzájemnou spolupráci a působili dojmem velmi sehrané dvojice. Kýženým impulzem pro mužstvo má ale nyní být její roztržení, přičemž s Výborným bude nově spolupracovat bývalý obránce Boris Žabka, ovšem v pozici asistenta.

Jelínek: Divili se kolegové i hráči

"Od mnoha hráčů i trenérských kolegů mi přišly zprávy, v nichž se tomu také někteří divili. Čímž bych rád všem alespoň takto poděkoval, protože ne na všechny jsem stihl odpovědět. Samotného mě tohle řešení zarazilo. Něco se asi stalo a já si možná něčeho nevšiml," přemítal Jelínek, jenž s Výborným své odvolání neprobíral. "Ani od něho nepřišla smska, ale to určitě nechci nijak rozebírat," doplnil Jelínek.

Na mladoboleslavskou štaci bude vzpomínat výhradně v dobrém. "Koučuju lidi, aby takové situace ustáli, tak bych byl špatným koučem, kdybych to sám nezvládl. Žádnou hořkost necítím," ujistil. "Spíš jsem z toho překvapený, vyjevený a zklamaný. Ale v klubu na to mají právo, asi přišel nějaký impulz a rozhodli se tak. Třeba někomu vadilo, že moc přednáším, opravdu nevím," konstatoval Jelínek.

"Na Boleslav budu vzpomínat v dobrém"

"V Mladé Boleslavi jsem prožil krásné chvíle. Postup do extraligy, semifinále v minulé sezoně... Byl to kus trenérského života a budu si ho připomínat pouze v dobrém. Určitě v sobě nebudu pěstovat nějakou nenávist, to rozhodně ne," zdůraznil Jelínek.

Žádnou zajímavou nabídku na okamžitý návrat na střídačku dosud neobdržel, ale nudit se nebude. A zůstává i ve sportovní sféře. Bývalý asistent u české hokejové reprezentace, s níž v roce 2005 získal titul mistra světa, je uznávaným odborníkem v oblasti sportovní psychologie. Bývalý osobní kouč Jaromíra Jágra o ní i napsal řadu knih.

"Chci se nadále hodně vzdělávat. Hodně čtu, jezdím po konferencích a přednáším. Pak tu jsou individuální koučinky s různými sportovci. Zrovna dnes jsem seděl s Karolínou Plíškovou, v sobotu se máme potkat s jejím trenérem Davidem Kotyzou," nastínil Jelínek.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy