Hraju dál i kvůli všem těm rýpalům, říká Jágr a píše knížku o vlastní filozofii

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 5. 2020 7:08
Kde se v něm ta energie i ve 48 letech bere, co ho ještě táhne k hokeji? Tenistka Barbora Strýcová si do své instagramové live show pozvala Jaromíra Jágra. Ten přiznal, že k životu na ledové ploše ho zřejmě předurčily už jeho tělesné proporce při narození.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Milan Kammermayer

Nejlepší deblistka světa si s legendárním českým hokejistou povídala v show U Baru přesně hodinu a především se snažila z kladenského rodáka vytáhnout jeho recept na sportovní dlouhověkost.  

"Odmalička jsem trénoval spíš na vytrvalost a sílu než na rychlost, u které se ví, že s věkem odchází jako první. Pracoval jsem s váhou svého těla, dělal tisíc dřepů denně. To bude nejspíš jeden z důvodů," odpověděl Jágr.

Podle Strýcové ale musel určitou roli hrát i jeho talent a cit pro hru s pukem. "Já si nemyslím, že bych měl nějaký extra talent. Já měl všechno hrozně vydřené, a pak taky jsem měl tělesné dispozice, se kterými nešlo nic moc jiného dělat. Už když jsem se narodil, jsem měl 5,25 kilo a 59 centimetrů," culil se naganský šampion.

S velkou slávou jsou spojené ale i negativní věci, kritika zhrzených fanoušků, když se něco nepovede, nenávistné reakce na sociálních sítích. Oba čeští sportovci s tím mají zkušenosti.

"Já si to třeba někdy docela beru a ovlivňuje mě to, když mi někdo vyhrožuje na internetu. Ale tak já jsem holka, jak to vnímáš ty?" zeptala se Strýcová.

"U vás to dělají sázkaři, prohrajou sázku a pak se mstí. U nás je to jiné, v kolektivním sportu nebývá terčem takových útoků jeden hráč. Ale často se na mě snáší kritika různých rýpalů, že už na to nemám, že jsem starej, a to je možná taky jedna z věcí, kvůli kterým ještě hraju. Chci jim dokázat, že to je o něčem jiném, o vůli a lásce ke sportu," dodal hokejista.

Možná právě proto Jágr usedl k počítači a začal psát knihu, do které promítne svou životní filozofii. 

"Tvořím ji ještě s dalšími dvěma autory. Chci tam shrnout myšlenky, na které jsem ve sportu přišel. Že lidské tělo je jako stroj, který jde přeprogramovat, jde zpomalit stáří a organismu ulehčit. Chci ukázat, že ne všichni motivační kouči radí sportovcům dobře," vysvětlil.

V době koronavirové karantény se mu ale jinak život nezměnil. Dál se věnuje vedení klubu na Kladně a snaží se udržovat v kondici. "Snad jen že nemůžu chodit nikam do restaurací. Ale na zimák mě pustí, když mám jako majitel klíčky," vtipkoval.

Starostí s řízením hokejového klubu má víc než dost. "Není to nic snadného. Kladno je malé město blízko Prahy, moc lidí tu nepracuje, není tu tolik sponzorů. Zimák máme možná nejstarší v Čechách. A práce s lidmi? Jako šéf poznávám, že ne každému se vyplatí dávat druhá a třetí šance."

Ve volném čase si ale Jágr proklikává sociální sítě a hledá videa z oblíbeného UFC. Bojové sporty si dost oblíbil.

"Miluju tenhle sport, protože tam musíte mít respekt k vlastnímu tělu i k soupeři. Protože když něco z toho nebudete mít, můžete v té kleci klidně umřít. Navíc je to ohromná dřina," uvedla slavná osmašedesátka.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy