Mladík Škarek oslnil při premiéře za Spartu nulou. Mezi dospělými chytal dřív než Hašek

David Janeczek David Janeczek
17. 11. 2016 10:01
V úterý si odbyl svůj premiérový extraligový start čerstvě sedmnáctiletý kmenový brankář Jihlavy Jakub Škarek. Brankář, kterého budou moct kluby NHL draftovat až v roce 2018 si první extraligovou čárku připsal už v baráži za Jihlavu. V letošní sezoně se poprvé v dresu Sparty představil na ledě Zlína a hned vychytal čisté konto. Podívejte se, kde a kdy odstartovali svou kariéru další elitní čeští brankáři, kteří to dotáhli až do nejlepší hokejové ligy světa.
Jakub Škarek v baráži 2016
Jakub Škarek v baráži 2016 | Foto: ČTK

Jakub Škarek

Jakub Škarek si odbyl svou extraligovou premiéru už v baráži za Jihlavu v minulé sezoně. V dresu pražské Sparty, se kterou má jinak kmenový brankář Jihlavy vyřízené střídavé starty, nastoupil poprvé v základní části soutěže. Přesto má jihlavský rodák už ve svých čerstvých sedmnácti letech se seniorským hokejem bohaté zkušenosti. Už během loňské sezony se dokázal prosadit a ve druhé nejvyšší hokejové lize v zemi odchytal 20 utkání s úspěšností zákroků 93,9 %. A zajímavostí také je, že premiéru v seniorském hokeji zažil teprve jako patnáctiletý. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

RegioJet smí opět jezdit mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem. Kraj se za zákaz omluvil

Žluté autobusy firmy RegioJet budou od 22. ledna znovu vozit cestující mezi městy v jižních Čechách bez omezení. Firma nesměla od poloviny prosince převážet lidi, kteří jedou z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo Písku. Jihočeský kraj to firmě zakázal, podmínil tím novou licenci. Kraj po kritice své rozhodnutí změnil, firma zažádala o novou licenci a získala ji. Ve čtvrtek to v tiskové zprávě sdělila manažerka dopravy firmy RegioJet Kristýna Slezáková.

S autobusy Student Agency jezdily na těchto trasách stovky lidí do práce nebo do školy. Zákaz kraje vyvolal řadu negativních reakcí a ten své stanovisko změnil. RegioJet hned požádal o vydání nové licence a od této soboty plně obnoví vnitrokrajskou přepravu cestujících na lince Praha - Písek - České Budějovice - Český Krumlov.

Podle kraje byl zákaz chybou firmy Jikord, která je jihočeským koordinátorem dopravy. Zaměstnanci Jikordu udělali špatné rozhodnutí, bez vědomí krajského úřadu, uvedl ve čtvrtek na Facebooku jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). 

Zdroj: ČTK
Další zprávy