Šestnáctá prohra Kladna v řadě. Fanoušci vyvěsili transparent proti Jágrovi

12. 2. 2024 20:31
Hokejisté Vítkovic vyhráli v dohrávaném utkání 16. kola extraligy na ledě posledního Kladna 4:0 a připravili tak Rytířům šestnáctou porážku v řadě.
"Jaromíre, fandíme, jako ty vedeš klub," vzkázali Jágrovi fanoušci Kladna, kteří zápasu naschvál nevěnovali pozornost. | Foto: ČTK

Na vylepšení nelichotivého klubového rekordu Středočechů se gólem a asistencí podílel Patrik Zdráhal, brankář Lukáš Klimeš udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Duel sledovalo jen 1407 diváků, což je nejnižší extraligová návštěva v aktuálním ročníku.

Utkání se od počátku hrálo v komorní atmosféře, fanoušci domácích v "kotli" vyvěsili transparent namířený proti majiteli Jaromíru Jágrovi, který tentokráte chyběl v sestavě, a samotnému hokeji ostentativně nevěnovali pozornost.

"Byl jsem rád, že lidi (vůbec) přišli. Děkujeme fanouškům. Nedivím se jejich reakci. Když se vyhrává, bude vždycky plný zimák, když ne, tak bohužel…," řekl kladenský obránce Ondřej Slováček. "My se musíme stejně soustředit na hokej, nikdo nám z toho nepomůže. Musíme se z toho dostat sami, nějak to přetnout. Šestnáct proher je strašně moc. To jsme samozřejmě říkali po pátém zápase, po desátém… Musíme se s tím poprat," podotkl devětadvacetiletý bek.

V úvodu byli aktivnější hosté a než si hostující gólman Klimeš připsal první zákrok, jeho protějšek Mitens už jich měl na kontě pět. Vyřešil ale i nejnebezpečnější šanci Peterka. Poté se probrali i domácí, poklidný průběh zápasu ale nezměnili.

V 17. minutě mohli otevřít skóre Roberts Bukarts a Krieger, za již překonaného Mitense však stihl zaskočit Martenet. Ještě v první části se ale hosté do vedení dostali. Lotyšského brankáře prostřelil Zdráhal, otevřel skóre a připsal si první gól v sezoně.

Na začátku druhé části dostal čtyřminutový trest za faul vysokou holí Babka a Vítkovičtí své vedení navýšili. První šanci Robertse Bukartse ještě Mitens zlikvidoval, při dalším střídání ale již lotyšský útočník krajana v kladenské brance prostřelil.

Příležitosti ke skórování si pak dokázali vypracovat i domácí, jenže Klimeš chytal spolehlivě. Se svými spoluhráči přestál i dvě oslabení při vyloučeních Prčíka.

V úvodu třetí třetiny se hned dvakrát dostal do slibné šance Frolík, snížit se mu však nepodařilo. Klimeše nepřekonal ani Jarůšek. Ve 44. minutě tak přiblížil hosty výhře Rihards Bukarts, který prostřelil Mitense.

V 50. minutě zvýšil emoce na stadionu faul Šoustala na Ticháčka, který se následně rozhodl pomstít Nemčík. Kladenský bek následně odešel s vyšším trestem do kabin, když poté dostal pětiminutový trest i Frolík, hráli hosté 131 sekund v pěti proti třem. Gól ale nedali. Prosadili se až v klasické početní výhodě, kdy na konečných 4:0 upravil Krieger.

Vítkovice porazily Kladno potřetí za sebou, i nadále jsou desáté. Na devátou Olomouc ale ztrácí už jen šest bodů. Kladno je poslední a na třináctou Mladou Boleslav má manko 12 bodů.

Ve druhém pondělním zápase Pardubice zvítězily na ledě Plzně 3:1, dosáhly na stobodovou metu a zvýšily vedení v tabulce před druhou Spartou na pět bodů.

Indiány porazil tým Dynama ve vzájemných soubojích podesáté v řadě, poosmé za sebou jim nepřenechal ani bod. Domácí se sice po polovině utkání ujali zásluhou Tomáše Dujsíka vedení, jenže hostující Tomáš Vondráček ještě do druhé přestávky vyrovnal a ve 44. minutě zaznamenal i vítěznou trefu.

Západočeši už odpovědět nedokázali a prohráli posedmé z posledních osmi vystoupení.

Dohrávané utkání 16. kola hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Vítkovice Ridera 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. P. Zdráhal (L. Kovář, Barinka), 28. Roberts Bukarts (P. Zdráhal), 44. Rihards Bukarts (Claireaux, Raskob), 57. Krieger (Lakatoš, Chlán). Rozhodčí: A. Jeřábek, Kika - Rampír, Axman. Vyloučení: 3:4, navíc Nemčík a Frolík oba 5 min. a do konce utkání, Babka (všichni Kladno) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1407.

Kladno: Mitens - Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Veber, Martenet - Frolík, Jarůšek, O. Bláha -Tralmaks, Melka, Sideroff - M. Procházka, Babka, Smoleňák - Strnad, Vimmer. Trenér: Vejvoda.

Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, L. Kovář, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Chlán, Kotala - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Peterek, Krieger, Roberts Bukarts - Šoustal, Claireaux, Rihards Bukarts. Trenér: Trnka.

Předehrávka 45. kola hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 32. Dujsík (Schleiss) - 37. Vondráček (Poulíček, Pánik), 44. Vondráček (Mandát, D. Musil), 59. R. Kousal (Radil, D. Musil). Rozhodčí: Cabák, Stano (SR) - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:3, navíc Michal Houdek (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4125.

Plzeň: Klouček - Zámorský, Malák, Bučko, Laakso, Piskáček, Kvasnička, Dujsík - Schleiss, Lev, Holešinský - Matýs, M. Indrák, Söderlund - Rekonen, Mertl, Šiler - Jansa, M. Soukup. Trenér: Kořínek.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Vála, Michal Houdek, J. Kolář - Hyka, A. Musil, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Rohlík, Paulovič, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.

1. Pardubice 44 27 7 5 5 163:98 100
2. Sparta Praha 45 27 6 2 10 145:100 95
3. Třinec 44 21 8 5 10 143:107 84
4. Liberec 46 21 3 3 19 148:141 72
5. Litvínov 44 20 4 3 17 134:131 71
6. České Budějovice 44 19 2 10 13 120:122 71
7. Brno 43 18 6 4 15 133:115 70
8. Hradec Králové 44 14 6 10 14 114:116 64