Kladenský bek Barinka: Jsme na dně, ale musíme se sebrat. Sestup si nepřipouštím

ČTK ČTK
21. 2. 2020 22:18
Situace hokejistů Kladna se stává stále kritičtější a dobře si to uvědomuje i obránce Michal Barinka
Michal Barinka.
Michal Barinka. | Foto: Milan Kammermayer

Rytíři si v pátek připsali desátou porážku v řadě a spadli na poslední místo extraligové tabulky. Pětatřicetiletý zkušený bek ale věří, že se Středočeši ještě v závěru základní části vzchopí a zachrání se mezi elitou.

"Už jsme na dně. Nevím, jestli můžeme spadnout hlouběji. Musíme se sebrat a dokončit sezonu, aby to nebyl největší průšvih, i když už je to na hraně," řekl Barinka po prohře s Pardubicemi 2:5.

"Jestli už máme myšlenky na sestup? Nepřipouštím si to a doufám, že kluci taky ne. Stát se může cokoliv," věří mistr světa z roku 2010 v úspěšný závěr extraligového ročníku.

Po prohře v Olomouci se kladenští hráči na dlouhou dobu zavřeli v kabině a snažili se vše si vyříkat. Teď už nic takového nechystají. "Myslím si, že mluvení už bylo dost. Není to o mluvení, ale o tom plnit věci na sto procent. Nic se nenatrénuje. Je potřeba dát hlavy do pořádku a hrát jako jeden mančaft. Třeba to zvládneme," řekl Barinka.

Pokud chce Kladno uspět, musí se vrátit ke hře z poloviny sezony, kdy bojovalo o postup do předkola play off a od sestupu bylo daleko. "Jak jít nahoru? Byli jsme silní v rohách, drželi se na puku. Momentálně nám to tam ale ani nepadá, nedáme šťastný gól. V moc zápasech z té šňůry (porážek) jsme nevedli, nedali první gól. Tam to asi začíná," uvažoval rodák z Vyškova.

Na hře Kladna se projevuje i málo zkušeností. "Naopak všechny ostatní týmy, co byly na spodku, tak hodně posílily a šly spíše do zkušenosti. A jak je vidět, tak se jim to momentálně daří a my jsme ve srač…," smutně konstatoval Barinka.

Rytíři budou v závěru závěru základní části hrát ještě s Litvínovem, který také usiluje o záchranu. K tomuto zápasu se však Barinka upínat nechce.

"Myslím si, že to je daleko. A aby v posledním zápase bylo o co hrát. Musíme hrát každý zápas, který přijde, a snažit se sebrat nějaký bod. A z toho se odrazit," podotkl Barinka. Další utkání čeká Kladno v neděli v Plzni.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Ceny v českém průmyslu v květnu zrychlily růst na 5,1 procenta

Ceny v průmyslu v Česku vzrostly v květnu počtvrté za sebou, meziročně se zvýšily o 5,1 procenta. Jejich růst tak dál zrychlil. Proti loňskému květnu byly o 4,4 procenta vyšší také ceny v zemědělství. Meziročně dražší byly rovněž stavební práce a tržní služby pro firmy. Oznámil to ve středu Český statistický úřad. Ceny v průmyslu, zemědělství a stavebnictví byly vyšší také v meziměsíčním srovnání, ceny služeb dál stagnovaly na úrovni z předešlého měsíce.

Ceny u výrobců naznačují budoucí vývoj cen pro spotřebitele. Míra spotřebitelské inflace v květnu klesla na 2,9 procenta z dubnových 3,1 procenta. Na květnovém růstu cen se podepsalo hlavně zdražování pohonných hmot, meziročně naopak dále zlevnila řada potravin.

Ceny průmyslových výrobců loni v prosinci a letos v lednu stagnovaly, od té doby tempo jejich meziročního růstu zrychluje. Květnový růst o 5,1 procenta je stejně jako bylo už dubnové zvýšení cen v průmyslu o 4,6 procenta nejvýraznější od listopadu 2011. Vyšší byly v květnu proti loňsku ceny ropy a zemního plynu téměř o dvě třetiny a chemických látek a výrobků o 43,3 procenta. Ceny kovů a kovodělných výrobků se zvýšily o víc než desetinu. Klesly ceny dopravních prostředků o 3,7 procenta, ceny potravinářských výrobků, nápojů a tabáku se snížily o necelé procento.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

Izrael podnikl nálety na Pásmo Gazy, odkud byly vypuštěny zápalné balony

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy. Stalo se tak nedlouho poté, co zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy způsobily asi dvacítku požárů na jihu Izraele. Jedná se o první významnější incidenty mezi Izraelci a Palestinci od příměří z 21. května, které ukončilo 11denní přeshraniční boje, informovala agentura AFP. Podle Hamásu nebyl při náletech nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že její letadla zasáhla vojenské cíle využívané členy Hamásu v Chán Júnisu a ve městě Gaza. "Ta místa, na něž jsme útočili, využívali k teroristickým aktivitám," sdělil armádní mluvčí. Dodal, že šlo o odvetnou operaci za žhářské útoky na jižní Izrael.

Izraelská média uvádějí, že Palestinci v úterý vyslali přes hranici z Pásma Gazy zápalné balony, které způsobily 26 požárů v západním Negevu. Patnáct z nich vzplálo v lese u kibucu Beeri. K jednomu z balonů bylo připojeno výbušné zařízení, které explodovalo ve vzduchu nad školkou v západním Negevu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy