Kladenský bek Barinka: Jsme na dně, ale musíme se sebrat. Sestup si nepřipouštím

ČTK ČTK
21. 2. 2020 22:18
Situace hokejistů Kladna se stává stále kritičtější a dobře si to uvědomuje i obránce Michal Barinka
Michal Barinka.
Michal Barinka. | Foto: Milan Kammermayer

Rytíři si v pátek připsali desátou porážku v řadě a spadli na poslední místo extraligové tabulky. Pětatřicetiletý zkušený bek ale věří, že se Středočeši ještě v závěru základní části vzchopí a zachrání se mezi elitou.

"Už jsme na dně. Nevím, jestli můžeme spadnout hlouběji. Musíme se sebrat a dokončit sezonu, aby to nebyl největší průšvih, i když už je to na hraně," řekl Barinka po prohře s Pardubicemi 2:5.

"Jestli už máme myšlenky na sestup? Nepřipouštím si to a doufám, že kluci taky ne. Stát se může cokoliv," věří mistr světa z roku 2010 v úspěšný závěr extraligového ročníku.

Po prohře v Olomouci se kladenští hráči na dlouhou dobu zavřeli v kabině a snažili se vše si vyříkat. Teď už nic takového nechystají. "Myslím si, že mluvení už bylo dost. Není to o mluvení, ale o tom plnit věci na sto procent. Nic se nenatrénuje. Je potřeba dát hlavy do pořádku a hrát jako jeden mančaft. Třeba to zvládneme," řekl Barinka.

Pokud chce Kladno uspět, musí se vrátit ke hře z poloviny sezony, kdy bojovalo o postup do předkola play off a od sestupu bylo daleko. "Jak jít nahoru? Byli jsme silní v rohách, drželi se na puku. Momentálně nám to tam ale ani nepadá, nedáme šťastný gól. V moc zápasech z té šňůry (porážek) jsme nevedli, nedali první gól. Tam to asi začíná," uvažoval rodák z Vyškova.

Na hře Kladna se projevuje i málo zkušeností. "Naopak všechny ostatní týmy, co byly na spodku, tak hodně posílily a šly spíše do zkušenosti. A jak je vidět, tak se jim to momentálně daří a my jsme ve srač…," smutně konstatoval Barinka.

Rytíři budou v závěru závěru základní části hrát ještě s Litvínovem, který také usiluje o záchranu. K tomuto zápasu se však Barinka upínat nechce.

"Myslím si, že to je daleko. A aby v posledním zápase bylo o co hrát. Musíme hrát každý zápas, který přijde, a snažit se sebrat nějaký bod. A z toho se odrazit," podotkl Barinka. Další utkání čeká Kladno v neděli v Plzni.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy