"Šíma není člověk, Šíma je Bůh." Hokejová Sparta truchlí, zemřel populární zlý muž

Sport Sport
20. 2. 2020 11:26
Známý hokejový tvrďák a opora Sparty Jaroslav Šíma zemřel po dlouhé nemoci ve věku 76 let. Na svém webu to oznámil pražský klub, za který odehrál osm sezon.
Hokejový obránce Jaroslav Šíma v roce 1994 při exhibičním utkání na oslavu jeho 50 let.
Hokejový obránce Jaroslav Šíma v roce 1994 při exhibičním utkání na oslavu jeho 50 let. | Foto: ČTK

V sedmdesátých letech platil za oblíbeného hráče Sparty, legendární je pokřik fanoušků "Šíma není člověk, Šíma je Bůh."

"Zpráva o úmrtí pana Jaroslava Šímy nás velice zarmoutila. Jménem všech sparťanů bych ráda vyjádřila upřímnou soustrast celé jeho rodině," uvedla generální manažerka Barbora Snopková Haberová. Jaroslav Šíma zemřel po dlouhé nemoci ve věku 76 let.

Šíma patřil mezi "zlé muže", proslavil se nekompromisní hrou. "Vzpomínky jsou samozřejmě vynikající, snažil jsem se tu odevzdat to, co jsem mohl, tedy na tehdejší dobu. Zařazení mezi klubové legendy si vážím," řekl Šíma před osmi lety, kdy Sparta klub legend založila.

Odchovanec Karlových Varů hrál za Spartu v letech 1970 až 1978, v tehdejší československé lize získal stříbro a dva bronzy. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy