Zkrat Ševce. Sparťana sekl do rozkroku. Idiot, zkritizoval veterána Koreis

Sport Sport
20. 2. 2020 16:04
Mladoboleslavský bek Martin Ševc sekl do rozkroku útočníka Miroslava Formana ze Sparty. Dodatečný trest za prohřešek z úterního zápasu hokejové extraligy však nedostal.
Hokejová extraliga 2019/20, Sparta - Mladá Boleslav: Jan Buchtele a Martin Ševc.
Hokejová extraliga 2019/20, Sparta - Mladá Boleslav: Jan Buchtele a Martin Ševc. | Foto: Milan Kammermayer

Ševc prožil na ledě pražské O2 areny nepovedený večer. Kousal porážku 2:6 a posbíral šest trestných minut.

Bezprostředně po pátém gólu soupeře předvedl ukázkový zkrat, když sekl Formana do rozkroku, načež vznikla menší šarvátka. Po ní Ševc dostal dva menší tresty za sekání a hrubost.

Jelikož mladoboleslavský zadák nevyfasoval vyšší trest, disciplinární komise extraligy případ nezaznamenala, a tak ani neřešila. Sparta pochopitelně ano, nicméně se rozhodla, že podnět komisi dávat nebude.

V úterním klání přitom Pražené postrádali forvarda Jiřího Smejkala, svého třetího nejproduktivnějšího hokejistu, jenž za seknutí protihráče do rozkroku dostal stopku na dva zápasy. Provinil se před týdnem proti Hradci, kdy necitlivě zasáhl centra Petra Koukala. Za to inkasoval trest na pět minut a do konce utkání.

Přestože Ševc, který s Boleslaví bojuje o domácí prostředí pro čtvrtfinále, dodatečný trest nedostal, jeho zákrok vyvolal kritiku na sociálních sítích.

"Můžete bejt dobrej hráč, jak chcete, ale když jste jednou idiot, tak jste prostě idiot," komentoval chování 38letého beka Jakub Koreis, bývalý útočník a nyní expert O2 TV.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy