300 milionů v Pardubicích, útok na rekord, zvuční hráči i trenéři. Extraliga láká

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
14. 9. 2023 6:32
Předehrávkou Plzně proti mistrovskému Třinci dnes od 17:30 startuje nový ročník hokejové extraligy. Oceláři v něm mohou zaútočit na rekordní bilanci Vsetína, avšak největší pozornost je upřena na Pardubice, které zveřejnily svůj impozantní rozpočet. Extraliga přináší plno lákadel, jež shrnujeme v tomto přehledu.

Dynamo s nabitou peněženkou

Zklamaný Lukáš Sedlák z Pardubic po vyřazení v play off extraligy 2022/23.
Zklamaný Lukáš Sedlák z Pardubic po vyřazení v play off extraligy 2022/23. | Foto: ČTK

Pardubice nastupují do druhého století klubové historie s velkou pompou. Přestože poslední čtyři tituly v extralize ukořistil Třinec, Dynamo je považováno za největšího favorita nadcházející sezony.

Majitel klubu Petr Dědek na tiskové konferenci před startem ročníku prozradil, že Pardubice pracují s rozpočtem ve výši 300 milionů korun. Pro srovnání, prezident třineckého klubu Ján Moder před pár dny informoval, že u Ocelářů se jedná přibližně o 140 milionů.

Jen tato informace samotná zavazuje Pardubice k jasnému cíli, kterým nemůže být nic jiného než útok na titul po jedenácti letech.

Našlapaný kádr s Romanem Willem, Peterem Čerešňákem, Davidem Musilem, Lukášem Sedlákem, Tomášem Hykou či Tomášem Zohornou doplnil ještě Martin Kaut, který se vrátil ze zámoří.

Pardubice mají v týmu hráče, kteří by se bez problémů uchytili v nejkvalitnějších evropských soutěžích, navíc mužstvo povede "vymodlený" trenér Václav Varaďa. Po třech titulech s Třincem a roční pauze se představí na nové štaci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy