Další pokus jak zachránit sezonu. V NHL se znovu jedná

Sport Sport
4. 11. 2012 12:00
V NHL se po dvou týdnech znovu jedná o kolektivní smlouvě. Vedení soutěže chce zachránit alespoň část sezony.
Foto: Reuters

New York - V zámoří se znovu rozeběhla jednání o nové kolektivní smlouvě mezi NHL a hráčskou asociací NHLPA.

Na utajeném místě se mezi čtyřma očima bavili nejvyšší muž soutěže Gary Bettman a mimořádný poradce hráčských odborů Steve Fehr.

Co konkrétně oba muži řešili, není známo. Mluvčí ligy médiím sdělil, že po schůzce žádné oficiální prohlášení nečeká.

Je ale jasné, že hlavně vedení soutěže hodlá co nejrychleji ukončit probíhající výluku. Kvůli ní už nejlepší hokejová soutěž na světě přišla o 326 zápasů základní části a v minulém týdnu musela zrušit také přípravy na tradiční novoroční show pod širým nebem Winter Classic.

Oba tábory se sešly poprvé od 18. října, kdy vedení soutěže smetlo ze stolu tři protinávrhy smlouvy ze strany hráčské federace. Od té doby komunikovaly pouze přes telefonické konference.

Tábory rozděluje především poměr rozdělení výnosů z ligy, které ročně dělají 3,3 miliardy dolarů.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 43 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy