Další pokus jak zachránit sezonu. V NHL se znovu jedná

Sport Sport
4. 11. 2012 12:00
V NHL se po dvou týdnech znovu jedná o kolektivní smlouvě. Vedení soutěže chce zachránit alespoň část sezony.
Foto: Reuters

New York - V zámoří se znovu rozeběhla jednání o nové kolektivní smlouvě mezi NHL a hráčskou asociací NHLPA.

Na utajeném místě se mezi čtyřma očima bavili nejvyšší muž soutěže Gary Bettman a mimořádný poradce hráčských odborů Steve Fehr.

Co konkrétně oba muži řešili, není známo. Mluvčí ligy médiím sdělil, že po schůzce žádné oficiální prohlášení nečeká.

Je ale jasné, že hlavně vedení soutěže hodlá co nejrychleji ukončit probíhající výluku. Kvůli ní už nejlepší hokejová soutěž na světě přišla o 326 zápasů základní části a v minulém týdnu musela zrušit také přípravy na tradiční novoroční show pod širým nebem Winter Classic.

Oba tábory se sešly poprvé od 18. října, kdy vedení soutěže smetlo ze stolu tři protinávrhy smlouvy ze strany hráčské federace. Od té doby komunikovaly pouze přes telefonické konference.

Tábory rozděluje především poměr rozdělení výnosů z ligy, které ročně dělají 3,3 miliardy dolarů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, který dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po prvním kole úterní tajné volby neobsazené

Poslanci nezvolili nominanta ANO Karla Havlíčka ani předsedu SPD Tomia Okamuru. Oba postoupili do druhého kola, které následuje. Jeho výsledky budou vyhlášeny ve středu ráno.

Ke zvolení bylo nutných 81 poslaneckých hlasů. Někdejší vicepremiér Havlíček dostal 57 hlasů a Okamura 24 hlasů, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). Komise vydala 161 hlasovacích lístků, 11 poslanců svůj hlas neodevzdalo. Volilo tedy 150 poslanců.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Šéfkou Klicperova divadla zůstává na dalších šest let Mikulková

Klicperovo divadlo v Hradci Králové nadále povede dosavadní ředitelka Eva Mikulková. V konkurzu porazila bývalého šéfa pražského Národního divadla Daniela Dvořáka a divadelníka Josefa Jana Kopeckého. Rozhodnutí výběrové komise v úterý schválila správní rada, která Mikulkovou potvrdila ve funkci na dalších šest let.

"Pandemie ze všeho nejvíce nepřeje kultuře a pro divadla a další kulturní instituce je to mimořádně těžká doba, proto je dobře, že tým kolem paní ředitelky bude moci pokračovat," říká náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová z hnutí Východočeši.

Divadlo mělo před pandemií rozpočet okolo 70 milionů korun, vloni 65 milionů. Financují jej z největší části město Hradec Králové a dále Královéhradecký kraj s ministerstvem kultury. Mikulková jej vede od roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy