Hadamczik: Byl bych radši, kdyby v NHL výluka nebyla

Projděte si soupisku pro první reprezentační akci této sezony Karjala Cup
Alois Hadamczik nominoval minulou středu na druhý turnaj reprezentační sezony, ruský Channel One Cup, rovných 23 hráčů, mezi kterými je i deset krajánků z NHL. Dva z nich se ovšem v pondělí z reprezentačního srazu omluvili. Podívejte se ve fotogalerii Aktuálně.cz, jaká je aktuální nominace českého týmu.
V bráně dostanou příležitost dva gólmani, kteří už zazářili na Karjale, jíž Češi poprvé v historii vyhráli: Ondřej Pavelec, jenž po odchodu z Liberce působí ve finském Lahti ...
... a Alexander Salák, jenž září ve švédském Färjestadu.
V obraně naskočí dva borci, jež při výluce NHL hrají v extralize: pardubický Jakub Kindl (kmenový hráč Detroitu Red Wings) ...
Foto: CPA - Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
30. 10. 2012 14:20
Aloise Hadamczika posily z NHl sice těší, ovšem nejistota v zámoří se prý přenáší i na reprezentační tým.

Praha - Výluka NHL umožnila angažování zámořských hráčů v Evropě i jejich nominaci na reprezentační podniky. Také trenér českého národního týmu Alois Hadamczik využil této možnosti a povolal na úvodní akci sezony Karjala Cup hned sedm jmen, která by jinak v tuto dobu válela za oceánem.

"Všechny týmy zařadily hráče NHL do sestavy. Když mám ty hráče tady k dispozici, tak té možnosti postavit co nejsilnější tým využiju. V sestavě nejsou někteří hráči, kteří mají buď problémy s pojistkou nebo řeší rodinné problémy," komentoval Hadamczik složení mužstva, v němž nechybí například gólman Pavelec, obránce Židlický nebo útočníci Plekanec s Tlustým.

"Byl bych však radši, kdyby NHL začala tak, jak měla začít," překvapivě pokračoval šedesátiletý kouč.

Následně ale svůj postoj vysvětlil. "Znali bychom, že základní část skončí tehdy a tehdy, a věděli, které hráče máme pro mistrovství světa. Obávám se toho, že když NHL začne i skončí později, může to ohrozit národní tým. Pak by mohlo být těžké kluky na šampionát dostat."

Dva reprezentační nováčci

Do reprezentačního dresu se premiérově obléknou dva nováčci. Třinecký bek Lukáš Galvas zažije debut ve 33 letech, slávistickému útočníkovi Tomáši Hertlovi bude naopak teprve devatenáct.

"Jsou to příklady toho, že na věku nezáleží. Rozhoduje jejich výkonnost. Hertl podává dobré výkony jak ve dvacítce, tak ve Slavii. Kdyby takový hráč nedostal šanci, tak se těžko bude pracovat s mládeží. Galvase jsem teď viděl hrát šestkrát sedmkrát, navíc jsem ho trénoval ve Vítkovicích. Má dobrou bilanci plus/minus, je to stabilní hráč a je to hlavně defenzivní obránce," vysvětlil Hadamczik.

Nedvěd ano, Jágr zatím ne

V reprezentaci pokračuje trochu překvapivě liberecký kanonýr Petr Nedvěd, který označil letošní šampionát za svou zřejmě poslední štaci v národním týmu. "Petr je v sestavě proto, že má velice slušnou výkonnost. Jeho energie a vůle vyhrávat je pozitivní do kabiny. Patří do reprezentace," uvedl Hadamczik, který nominaci se všemi hráči konzultoval.

Naopak Nedvědův vrstevník Jaromír Jágr podle reprezentačního lodivoda v úvahu pro Karjalu ani nepřicházel. Jeho případný start na mistrovství světa je však prý otevřený. "Bavil jsem se s ním o různých věcech, ale o reprezentaci ne. Není třeba předcházet. Když bude v pořádku, tak věřím, že hrát bude chtít," řekl Hadamczik.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy