Znojemská posila z NHL: Budu tady klidně do konce sezony

Adam Sušovský
27. 10. 2012 17:00
Znojemská posila z NHL Bryan Bickell přiznal, že by v případě výluky klidně zůstal na Moravě až do konce sezony. Útočník Chicaga to Aktuálně.cz řekl po zápase Orlů ve Vídni.
Znojemská posila z NHL, útočník Chicaga Bryan Bickell, si působení v EBEL lize pochvaluje. Klidně by Orlem zůstal i do konce sezony.
Znojemská posila z NHL, útočník Chicaga Bryan Bickell, si působení v EBEL lize pochvaluje. Klidně by Orlem zůstal i do konce sezony. | Foto: www.hcorli.cz

Vídeň - I hokejové Znojmo už žije mánií okolo výluky v NHL. Za Orly v rakouské EBEL lize válčí velká posila ze Chicaga - útočník druhé, nebo třetí, formace Bryan Bickell.

Šestadvacetiletý důrazný hokejista patří mezi jasně nejlepší hráče týmu, až včera ve Vídni se ale po pěti zápasech konečně poprvé střelecky prosadil.

Jeho trefa, kterou zařídil rychlým obrkoužením kolem brány a zasunutím puku k tyči, sice znamenala jen snížení, přesto Bickella hodně potěšila.

Angažmá na jihu Moravy si totiž užívá a dokonce by se nebránil ani případnému prodloužení kontraktu do konce sezony. To v případě, že by výluka pokračovala.

"Ve Znojmě se mi líbí. Pokud výluka neskončí, nebudu chtít hledat jiná řešení," řekl Bickell po včerejším utkání Orlů ve Vídni pro Aktuálně.cz.

Proč jste si vůbec Znojmo vybral?
Můj agent mi řekl, že je tady možnost hrát hokej v Evropě. Proto jsem neváhal, bez hokeje jsem v zámoří být nechtěl.

Znojmo hraje rakouskou soutěž, věděl jste o ní před svým příchodem vůbec něco?
Musím přiznat, že jsem o ní nevěděl vůbec nic. Nikdy jsem se o ní nezajímal, neměl jsem žádné informace. Prostě jsem do toho šel a nevěděl, co mě bude čekat.

Co na ní říkáte teď?
Hokej je zde hodně podobný tomu v Americe. Hraje tady hodně hráčů ze zámoří. Je to o bojovnosti a síle v osobních soubojích. Rozhodně to není tak krásný a technický hokej, jako třeba v KHL nebo extralize.

Většina hráčů z Ameriky ale přesto volí raději KHL, nebo třeba švýcarskou soutěž. Vás tohle nelákalo?
To máte pravdu. Michael Frolík šel do extraligy, Patrick Kane zase podepsal ve Švýcarsku a další zřejmě, pokud bude výluka trvat, v následujících týdnech do Evropy ještě zamíří. KHL se mi ale nelíbí, hrají tam techničtí hokejisté na krásu. Já mám raději hokej plný osobních soubojů.

Máte o výluce v NHL nějaké nové informace?
Nemám. Jde to mimo mě. Já to neřeším, protože to sám neovlivním. Nejsem tedy člověk, který by vám mohl říct, jestli to skončí za týden, měsíc, nebo až na konci sezony.

O tom, že by mohla výluka trvat do konce sezony, se teď hodně mluví. Zůstal byste ve Znojmě?
Když o mě bude zájem, tak v tom nevidím problém. Líbí se mi tady. Nemám jediný důvod hledat si angažmá jinde a klidně bych tady do konce sezony zůstal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

V Praze žije o 300 tisíc více lidí, než kolik vyplývá z loňského sčítání lidu

V hlavním městě žije více obyvatel, než uvádí oficiální sčítání obyvatel. Podle analýzy Institutu Plánování a rozvoje je jich namísto oficiálních asi 1,3 milionu o zhruba 300 tisíc více. Počet obyvatel institut zjistil na základě anonymních údajů od mobilních operátorů. Přes den pak přibudou další statisíce lidí, kteří přijedou za prací, sdělil ředitel institutu Ondřej Boháč.

"Ukazuje se, že v Praze trvale žije okolo 1,6 milionu obyvatel a pokud započítáme obyvatele Středočeského kraje, kteří denně dojíždějí do Prahy za prací, jedná se dokonce o 1,8 milionu lidí. Trvalé bydliště tu však má jen 1,3 milionů obyvatel," řekl Boháč.

Nárůst obyvatel znamená podle něj vyšší finanční nároky na město, které musí zajistit například městskou hromadnou dopravu, parkování, byty, lékaře či školky. "Takže i když náklady na infrastrukturu logicky rostou, Praha stále tratí na výnosech z daní," dodal Boháč.

Z dostupných dat vyplývá, že přestože počet obyvatel Prahy v poslední době roste, nebylo tomu vždycky tak. Praha zažila pokles obyvatel například v 90. letech 20. století. Naopak nejdynamičtější růst počtu obyvatel Prahy byl v letech 2003 až 2009 a 2014 až 2019, tedy v době silného ekonomického růstu.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Vystrčil udělil bývalému velvyslanci Perebyjnisovi Stříbrnou medaili předsedy Senátu

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes udělil končícímu velvyslanci Ukrajiny v Praze Jevhenu Perebyjnisovi Stříbrnou medaili předsedy Senátu. Nově jmenovaný náměstek ukrajinského ministra zahraničí Perebyjnis obdržel ocenění na slavnostním ceremoniálu v Hlavním sále Valdštejnského paláce.

Perebyjnise označil Vystrčil za člověka, který v tuzemsku odvedl obrovský kus práce pro Ukrajinu, a tím i pro Česko. Jedním z důvodů, proč se mu rozhodl udělit medaili, je podle Vystrčila to, že posílil Česko. Perebyjnis označil vyznamenání za velkou čest a Vystrčila označil za politika havlovského typu s pevnými ideály.

Perebyjnis během svého velvyslaneckého působení v Praze podle Vystrčila posílil vědomí českých občanů o tom, že je třeba pomáhat chránit svobodu, demokracii, nezávislost, svébytnost a suverenitu. "On pomohl tomu, že dnes je Česká republika silnější a okolí to velmi dobře vnímá," řekl.

Perebyjnis vyjádřil vděk za to, jak čeští senátoři podporují boj Ukrajiny proti ruským agresorům a úsilí země o připojení k evropskému společenství svobodných národů. Vystrčila si váží jako státníka. "Podle mě je politikem havlovského typu. Má vyhraněné názory, má pevné ideály, je jednoduchý v komunikaci, ale zároveň velmi hluboký ve svých myšlenkách a svých závěrech," prohlásil.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Majetkovému úřadu se ani napotřetí nepodařilo prodat Palác Broadway v Praze

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se ani na třetí pokus nepodařilo v elektronické dražbě prodat pražský Palác Broadway. V aukci s vyvolávací cenou 1,05 miliardy korun nikdo nepřihodil ani minimální příhoz 200 tisíc korun. Ve středu to sdělila mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Úřad se funkcionalistickou budovu, kde sídlí Divadlo Broadway, již neúspěšně pokusil prodat letos v březnu a loni v září.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého se nachází mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná a pochází ze 30. let 20. století. Stejně jako v předchozích dvou aukcích složil požadovanou kauci 20 milionů korun jeden zájemce, následně se ale dražby, která skončila dnes v poledne, nezúčastnil.

Majetkový úřad nyní nabídne prodej paláce za vyvolávací cenu stávajícímu nájemci, kterým je Divadlo Broadway a jeho majitel Oldřich Lichtenberg. Přednostní právo vyplývá ze smlouvy, kterou úřad převzal v roce 2016 od tehdejší SŽDC, dnes Správy železnic. 

Lichtenberg po březnové aukci řekl, že palác koupit chtít nebude kvůli zmíněné smlouvě, kterou je palác zatížen a kvůli níž by ještě několik desítek let majiteli nevydělával. To je podle něj také důvod, proč se palác v dražbě opakovaně nedaří prodat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy