15. 4. 2011 22:15
Česká republika - Kanada 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Drážďany - Čeští hokejisté do 18 let nestačili ve svém druhém utkání na mistrovství světa v Drážďanech na Kanadu, které podlehli 0:5. O osudu zápasu rozhodla již první třetina, kdy dal favorizovaný zámořský celek tři branky.

Po čtvrtečním vítězství 2:1 nad Švédskem nevkročila reprezentační osmnáctka do dnešního zápasu nejlépe.

Už po 70 sekundách dostala první lekci, kdy gólman Machovský vyrazil střelu Murphyho a poté puk pohodlně zasunul do branky Locke. O dvě minuty později při hře čtyři na čtyři se kanadští mladíci dostali do dalšího přečíslení, které proměnil Rielly.

Čeští hokejisté na úvod MS osmnáctek zdolali Švédy 2:1

Ze studené sprchy se svěřenci kouče Jiřího Šolce sbírali jen těžko, navíc se ve 14. minutě dostali pod ještě větší tlak při vyloučení Musila. Přesilovku za necelou minutu využil Scheifele a zdálo se, že se zápas změní v debakl.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a v 27. minutě měl dokonce Frk na hokejce snížení. Střelou mezi kruhy však trefil pouze plexisklo za Subbanovou brankou. Stejně dopadly i další dva souboje českého útočníka s bezchybným kanadským gólmanem.

Kanada se do většího tlaku dostala opět až v závěrečné třetině. Scheifele svým druhým gólem zvýšil na 4:0 a konečnou podobu výsledku stanovil v 55. minutě proměněnou přesilovkou Murphy.

České mladíky čeká po dni volna nedělní souboj s Norskem, které dnes utrpělo debakl 2:10 se Švédskem a na MS je zatím bez bodu.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Crimmitschau a Drážďanech:

Skupina B:

Branky a nahrávky:
2. Locke (Murphy, Quine), 4. Rielly (Quine, McNiell), 15. Scheifele (Murray, Murphy), 51. Scheifele (Catenacci, Murray), 55. Murphy (Murray). Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Stricker (Švýc.) - Horinek (SR), Wahl (USA). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2.

Sestava ČR: Machovský - T. Pavelka, Hrbas, Šidlík, Musil, Jeník, Růžička - Frk, Hyka, Faksa - Hampl, Hertl, Jaškin - Sedlák, Švihálek, Rousek - Moravec, Beránek, Beran. Trenéři: Jiří Šolc a Martin Hosták.