Výborného netrumfne. Čáslava končí v reprezentaci

Sport Sport
11. 6. 2015 14:18
Obránce Dynama Pardubice Petr Čáslava se rozhodl po mistrovství světa v hokeji ukončit reprezentační kariéru. Na kontě má 201 odehraných zápasů.
Petr Čáslava
Petr Čáslava | Foto: Milan Kammermayer

Pardubice - Rekord Davida Výborného v počtu 218 startů za národní tým zůstane ještě nějakou dobu nepřekonán. Jeho nejbližší vyzyvatel, pardubický bek Petr Čáslava, dnes ukončil reprezentační kariéru.

"Neříkám, že to nějak ve mně zrálo, ale člověk to pozná, když je soudný. Soupeři jsou rychlejší, na regeneraci potřebuju víc času. Z extraligy je hrozně těžké naskočit do takového rychlíku. Možná Euro Hockey Tour nebo přátelák, to se ještě dá. Ale mistrovství světa je prostě jiný level,“ řekl pětatřicetiletý obránce MF Dnes.

Petr Čáslava poprvé hrál na světovém šampionátu před osmi lety, naposledy letos v Praze. Na mistrovstvích světa odehrál dohromady 67 zápasů, ve kterých vsítil čtyři góly a přidal osm asistencí.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů jako odvetu za podobný krok Washingtonu, oznámil podle Reuters ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy