Chování Rusů odsoudil i Jágr: Soupeře musíš respektovat

Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 5. 2015 16:29
Jaromír Jágr dnes v Žižkovském vysílači řekl, že "Sověti" neunesli porážku, a byť je to bolelo sebevíc, měli na ledě při hymně Kanady zůstat. Soupeře musí každý respektovat.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Reuters

Praha - Ostudu a skandál ruských hokejistů, kteří po debaklu 1:6 ve finále mistrovství světa s Kanadou odešli z ledu ještě předtím, než zahrála hymna vítěze, už odsoudil i Jaromír Jágr.

"Po takhle jednoznačném zápase je frustrace, ale ať se stane, co se stane, musíš respektovat soupeře. I když ta porážka bolí, musíš tam prostě zůstat," řekl dnes Jágr.

Na Malkina a Ovečkina Jágr nedá dopustit

Jágr řekl, že se na zápas nedíval, ale v televizi viděl některé záběry. "Ono se to rozdělilo na dvě party. Hráči jako Ovečkin, Malkin a jim podobní tam chtěli zůstat. To ukázalo, jací jsou nejen hráči, ale i lidé. Já na Malkina a Ovečkina nedám dopustit, už jenom proto, že nikdy neodmítnou reprezentovat svou zem," prohlásil Jágr.

Ten se poprvé od mistrovství světa postavil před novináře i desítky fanoušků během reklamní akce Jágrova sponzora firmy Huawei ve vyhlídkovém patře Žižkovského vysílače.

Skandál, který se bude řešit i na půdě Mezinárodní hokejové federace IIHF, podle všeho rozpoutal Ilja Kovalčuk, kapitán týmu, který většinu hráčů sborné odvedl do kabiny ve chvíli, kdy Sidney Crosby převzal pohár pro vítěze šampionátu. Právě Malkin s Ovečkinem a několika dalšími hráči ale zůstali stát na modré a dávali Kovalčukovi jasnými gesty najevo, že by se měl tým vrátit a poslechnout kanadskou hymnu. Nakonec však celý tým Ruska ledovou plochu skutečně opustil.

Jágr zapomněl na sázkaře s dobrým kurzem

Sám Jágr dva dny po skončení šampionátu měl před fanoušky dobrou náladu a nezapomínal na vtípky. Zmínil se mimo jiné o tom, že je na něj pravděpodobně naštvaný jeden ze sázkařů, který mu před šampionátem dokonce napsal esemesku.

"Psal mi, ať alespoň jednou oslavím gól tím, že budu salutovat. Prý byl na to kurz 6:1. Jenže já když jsem góly dal, na to úplně zapomněl," smál se Jágr. "Doufám, že na to nevsadil třeba dvacet tisíc."

Zmínil se také o svém následujícím programu. Jeho hlavním úkolem v nejbližších dnech bude postarat se o hokejový klub v Kladně, který vlastní a se kterým se mu letos nepodařilo probojovat zpět do extraligy. A až Jágr vyřídí potřebné věci, vyrazí prý na Floridu hledat byt a připravovat se na novou sezonu.

"Věřím, že budeme hrát s Floridou o Stanley Cup," řekl Jágr s úsměvem na poznámku, že ho budou trenéři i fanoušci určitě přemlouvat k návratu do reprezentace i za rok, až bude světový šampionát v Rusku.

Jednou bude hrát extraligu. A třeba ne za Kladno

Pak Jágr řekl i něco o své budoucnosti. "Chtěl bych být v NHL ještě jednu sezonu, a kdybych na to ještě měl, rád bych tam hrál i tu další sezonu. Pak se ale vrátím do Česka, určitě tady alespoň jeden rok budu hrát," slíbil fanouškům.

A kde, kdyby bylo Kladno náhodou pořád ve druhé lize? "Možná by se to dalo řešit formou střídavých startů v nějakém extraligovém klubu," naznačil Jágr, že pokud se Kladno nevrátí do extraligy, nejspíš se o něj kluby - zejména ty z Prahy - budou moct po jeho návratu domů ucházet.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy