Byla to od nás jedna velká křeč, poznamenal kapitán Komety

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 2. 2013 7:00
Kometu místo bojů v předkole play off nyní čekají zápasy o záchranu v nejvyšší soutěži. Ani tu však nemají jistou - před šestikolovým play out mají náskok na "barážové" pozice devítibodový náskok.
ˇutočník Komety Leoš Čermák přiznal, že si jeho tým postup do play off prohrál už dříve, než v posledním zápase na ledě Sparty, kde prohrála Kometa 0:6. | Foto: hc-kometa.cz

Praha - Na začátku prosince byla Kometa Brno na druhém místě v tabulce. Ani největší pesimista by si tehdy možná netroufl tvrdit, že úřadující vicemistr Tipsport extraligy nepostoupí mezi deset nejlepších týmů pro play off, a nebude tak moci obhajovat loňskou účast ve finále.

Jenže po úterním debaklu 0:6 v závěrečném zápase základní části na ledě pražské Sparty se tak stalo. Kometa totiž doplatila na katastrofální druhou polovinu základní části. Ve 26 kolech dokázali Brňané vyhrát jen čtyři zápasy v základní hrací době.

Kometu tak místo bojů v předkole play off nyní čekají "pouze" zápasy o záchranu v nejvyšší soutěži. Ani tu však nemají jistou - před šestikolovým play out mají náskok na "barážové" pozice devítibodový náskok.

"Je to obrovské zklamání, sezonu jsme si ale pokazili už těmi předchozími zápasy doma s Libercem a Pardubicemi. Měli jsme tam vyhrát a nebylo by co řešit. Je to prostě frustrující, ta pohoda tam není. Musíme to prostě teď zlomit a tu soutěž nějak dohrát," řekl novinářům po zápase zastupující kapitán Komety Leoš Čermák.

Leoši, nebyli jste dnes až příliš namotivovaní? Řada vašich faulů se odehrála v obranném pásmu soupeře...
Moc jsme chtěli, možná kvůli tomu jsme měli spoustu útočných faulů a Sparta nás potrestala z přesilovek. Ono se tady těžko hraje, když prohráváte hned na začátku dva nula.

Ve třetí třetině ale už se hrálo jen na vaši bránu. Proč?
Když jsem pak ve třetí třetině dostali góly na tři a čtyři nula, tak už jsme jen čekali, až skončí ten zápas.

Sledovali jste přesto výsledky ostatních zápasů, i když jste po první třetině prohrávali?
Věděli jsme, že Pardubice po první třetině prohrávají ve Zlíně tři nula, což nám dalo naději, ale... Dneska se dalo vyhrát, ale kdybychom vyhráli doma, měli bychom klid.

Proč vám ten závěr sezony nevyšel?
Nedáváme góly, odvrátilo se od nás štěstí, v těch zápasech s Libercem a Pardubicemi jsme hráli dobře, střely ale končily na tyčkách nebo jsme netrefovali prázdnou bránu. Přicházela pak strašná křeč, na ten gól se pak hrozně nadřeme.