Brankář Sedláček si v Rize vychytal angažmá v KHL

ČTK ČTK
17. 8. 2013 16:59
Český hokejový brankář Jakub Sedláček uspěl na zkoušce v Dinamu Riga, s klubem z KHL podepíše roční smlouvu.
Brankář Jakub Sedláček uspěl na zkoušce v Rize. Podepíše smlouvu na jeden rok.
Brankář Jakub Sedláček uspěl na zkoušce v Rize. Podepíše smlouvu na jeden rok. | Foto: Marian Ježowicz

Praha - Český hokejový brankář Jakub Sedláček uspěl na zkoušce v Dinamu Riga. S lotyšským celkem působícím v Kontinentální lize se třiadvacetiletý gólman podle Zlínského deníku dohodl na roční smlouvě.

Sedláček, který v minulé sezoně pomohl Zlínu do extraligového finále, byl od poloviny července v Dinamu na zkoušce a kontrakt si vysloužil na turnaji v Praze, kde s Rigou obsadil třetí místo.

"Podepsáno ještě nic není, ale jsme domluvení. Je to hotové, dohodli jsme se na roční smlouvě," řekl listu Sedláčkův agent Roman Čechmánek.

"Ukázalo se, že bude platným hráčem týmu. Na turnaji to potvrdil i proti nejsilnějším týmům. Rize se osvědčil," uvedl Čechmánek. "Důležité především je, aby byl Kuba spokojený. Splnil si sen, byl zdravý a mohl navázat na výkony z předchozích let," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy