Rok příprav, pak chce hrát Moravec s Karvinou polskou ligu

Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 8. 2013 11:00
Klub Davida Moravce svaz kvůli dluhům vyhodil z druhé ligy, olympijský vítěz se ale nevzdává: Napřesrok by rád hrál ligu v Polsku.
David Moravec ukončil kariéru a šéfuje hokeji v Karviné. S tamním Baníkem by chtěl za rok hrát polskou ligu.
David Moravec ukončil kariéru a šéfuje hokeji v Karviné. S tamním Baníkem by chtěl za rok hrát polskou ligu. | Foto: ČTK

Karviná - Klub, kterému šéfuje bývalý vynikající hokejista David Moravec, byl ještě minulý týden zralý na odpis, ale teď se vše k dobrému obrací.

Český svaz ledního hokeje sice kvůli dluhům vyloučil Baník Karviná ze druhé ligy a posléze jej nepřijal ani do krajského přeboru, olympijský vítěz z Nagana se ale nevzdal a začal bojovat v zahraničí. Teď je Baník blízko k tomu, aby rozšířil ligu v Polsku.

Karviná by tamní nejvyšší soutěž mohla hrát už od sezony 2014/15.

O tom, že Moravec a spol. už polský hokejový svaz oslovili, informoval hokej.net. Mluvilo se o tom, že by Karviná mohla stihnout už letošní ročník.

Sám David Moravec ale ve čtvrtek tuto variantu hned poté serveru Aktuálně.cz vyloučil. 

S Poláky jednal, ale Baník si dá rok pauzu

"Je pravda, že jsme byli s polským svazem v kontaktu, ale rozhodli jsme se, že aktivitu HC Baník Karviná pro letošní rok přerušíme," řekl Moravec. 

"Měli bychom teď málo času, abychom vše pro vstup do polské soutěže připravili. Navíc by bylo třeba složit kauci ve výši 1,2 milionu korun a to je v tak krátké době hodně peněz. Soustředíme se na příští rok."

Tohle také Moravec prý hned ve čtvrtek oznámil jak polskému svazu, tak Českému svazu ledního hokeje, který bude muset dát Karviné pro účast v zahraniční soutěži zelenou.

Svaz vyloučil Baník z druhé ligy kvůli nesplacenému závazku vůči bývalému hráči Petru Tomisovi. Dluh, jak David Moravec Aktuálně.cz potvrdil, přitom činil, v hokejovém prostředí by se dalo říct, směšných 60 tisíc korun. 

Poláci jsou Karviné naklonění

"V hokeji to je málo, ale hráč žádal prostřednictvím svazu částku vyplatit okamžitě a to se nám nepodařilo, proto jsme byli vyloučeni. Letošní rok proto chceme věnovat stabilizaci klubu a získáváním prostředků pro vstup do polské soutěže," vysvětlil Moravec. 

"Myslím si, že je to zajímavá soutěž pro fanoušky i naše partnery. Nakloněný k tomu je i polský svaz."

Karviná by se tak mohla stát již třetím českým hokejovým klubem, který působí v zahraniční soutěži. Znojmo letos čeká třetí sezona v rakouské EBEL lize a Lev Praha vstupuje druhým rokem do Kontinentální hokejové ligy. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy