Čtyři sezony, čtyři baráže. Boleslav chce jiné starosti

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
5. 8. 2014 11:06
Rozhovor s generálním manažerem BK Mladá Boleslav Janem Tůmou.
Mladá Boleslav chce po návratu do extraligy konečně hrát o výšší příčky než v předchozích sezonách
Mladá Boleslav chce po návratu do extraligy konečně hrát o výšší příčky než v předchozích sezonách | Foto: CPA -Eduard Erben

Praha - Čtyři sezony, třikrát poslední, čtyřikrát jen baráž. Takto nelichotivou bilanci měla Mladá Boleslav při svém minulém pobytu v extralize.

Po sestupu v roce 2012 se jí letos podařil návrat a doufá, že tentokrát už bude hrát mezi českou elitou důstojnější roli.

"Věříme, že tým bude šlapat a že budeme mít příjemnější starosti než v těch předchozích sezonách," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz generální manažer Jan Tůma.

Do nové sezony vstupujete se značně obměněným kádrem, jedenáct hráčů odešlo a deset přišlo. Vyplynuly změny z toho, jaké máte o týmu pro extraligu představy?
"Ano, byl to záměr, chtěli jsme tým zkvalitnit. Hráči, kteří postup vybojovali, odvedli kvalitní práci a patří jim za to dík, ale už jsme koukali směrem k extralize a chtěli jsme získat ještě větší kvalitu. Proto jsme přivedli kvalitní útočníky a docela zásadně změnili složení obrany."

Je současná podoba kádru konečná, nebo ještě nějaké změny plánujete?
"V tuto chvíli je kádr z 95 procent kompletní. Možná může k jedné změně dojít, ale nic zásadního už nechystáme."

Nepřidělá tolik změn trenérům starosti? Věříte, že se mužstvo za ten měsíc dostatečně sehraje?
"Máme zkušenou trenérskou dvojici (František Výborný a Marian Jelínek - pozn. redakce). Myslím si, že si s tím nějak poradí, i když to určitě není lehká situace, protože těch změn bylo hodně. Čeká nás ale dost přípravných zápasů, a tak si s tím oni i tým určitě poradí. Jádro mančaftu je zdravé a tým si pomalu sedá."

Dáváte si podobně jako některé jiné kluby předsevzetí, aby mužstvo produkovalo atraktivní hokej, nebo se alespoň zkraje soutěže spokojíte s pravidelným bodovým ziskem?
"Nemáme za sebou jediný přípravný zápas, takže tohle v této chvíli asi ještě neřešíme. To se ukáže až v průběhu sezony. Samozřejmě chceme pravidelně bodovat, ale teprve uvidíme, jakou hrou se k tomu dostaneme."

V předchozích čtyřech extraligových sezonách jste více méně hráli pokaždé jen o udržení. Budou vaše cíle letos jiné?
"Vždycky jsme měli cíl, abychom o udržení nehráli, což se ovšem nedařilo. Jen o udržení nechceme hrát ani letos, ale pravda se ukáže až na ledě. Věříme, že tým bude šlapat a že budeme mít příjemnější starosti než v těch předchozích sezonách."

Pocítili jste následky tohoto nepříliš úspěšného působení při jednání se sponzory? Zaznamenali jste, že už klubu tolik nevěří a raději počkají, až jaké budou výsledky?
"Řekl bych, že přesně naopak. Máme za sebou dvě úspěšné sezony v první lize, kdy se nám dařilo potvrzovat roli favorita a dobře jsme odehráli i baráž, což má u fanoušků i partnerů velkou odezvu. Setkáváme se s podporou už nyní. A to nejen ze strany našich hlavních partnerů jako jsou třeba Škoda nebo Město Mladá Boleslav, kteří nás dlouhodobě a významně podporují, ale i od drobných sponzorů. Boleslav se prostě na extraligu těší a je to znát."

Jak velký rozpočet máte na letošní sezonu naplánován?
"Oproti první lize došlo k samozřejmě k jeho navýšení. Chceme se pohybovat kolem částky 85 milionů."

Určité náklady jste použili i na úpravu stadionu. O jaké prvky šlo a byly vynucené ze strany svazu?
"Měli jsme tady na kontrole ředitele extraligy pana Řezníčka. Svaz měl několik připomínek, které se týkaly řešení střídaček a posuzování vyhozených kotoučů. V dalších věcech nás svaz nikterak netlačil, ale sami chceme náš standard zvýšit. Máme kompletně novou kabinu pro rozhodčí, zrekonstruovali jsme šatnu hostů a výraznou proměnou k lepšímu prošla i naše vlastní kabina. Různými úpravami prošel celkově celý stadion. Nejdou sice vidět na první pohled, ale myslím si, že to diváci poznají."

 

Právě se děje

Další zprávy