Čtyři sezony, čtyři baráže. Boleslav chce jiné starosti

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
5. 8. 2014 11:06
Rozhovor s generálním manažerem BK Mladá Boleslav Janem Tůmou.
Mladá Boleslav chce po návratu do extraligy konečně hrát o výšší příčky než v předchozích sezonách
Mladá Boleslav chce po návratu do extraligy konečně hrát o výšší příčky než v předchozích sezonách | Foto: CPA -Eduard Erben

Praha - Čtyři sezony, třikrát poslední, čtyřikrát jen baráž. Takto nelichotivou bilanci měla Mladá Boleslav při svém minulém pobytu v extralize.

Po sestupu v roce 2012 se jí letos podařil návrat a doufá, že tentokrát už bude hrát mezi českou elitou důstojnější roli.

"Věříme, že tým bude šlapat a že budeme mít příjemnější starosti než v těch předchozích sezonách," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz generální manažer Jan Tůma.

Do nové sezony vstupujete se značně obměněným kádrem, jedenáct hráčů odešlo a deset přišlo. Vyplynuly změny z toho, jaké máte o týmu pro extraligu představy?
"Ano, byl to záměr, chtěli jsme tým zkvalitnit. Hráči, kteří postup vybojovali, odvedli kvalitní práci a patří jim za to dík, ale už jsme koukali směrem k extralize a chtěli jsme získat ještě větší kvalitu. Proto jsme přivedli kvalitní útočníky a docela zásadně změnili složení obrany."

Je současná podoba kádru konečná, nebo ještě nějaké změny plánujete?
"V tuto chvíli je kádr z 95 procent kompletní. Možná může k jedné změně dojít, ale nic zásadního už nechystáme."

Nepřidělá tolik změn trenérům starosti? Věříte, že se mužstvo za ten měsíc dostatečně sehraje?
"Máme zkušenou trenérskou dvojici (František Výborný a Marian Jelínek - pozn. redakce). Myslím si, že si s tím nějak poradí, i když to určitě není lehká situace, protože těch změn bylo hodně. Čeká nás ale dost přípravných zápasů, a tak si s tím oni i tým určitě poradí. Jádro mančaftu je zdravé a tým si pomalu sedá."

Dáváte si podobně jako některé jiné kluby předsevzetí, aby mužstvo produkovalo atraktivní hokej, nebo se alespoň zkraje soutěže spokojíte s pravidelným bodovým ziskem?
"Nemáme za sebou jediný přípravný zápas, takže tohle v této chvíli asi ještě neřešíme. To se ukáže až v průběhu sezony. Samozřejmě chceme pravidelně bodovat, ale teprve uvidíme, jakou hrou se k tomu dostaneme."

V předchozích čtyřech extraligových sezonách jste více méně hráli pokaždé jen o udržení. Budou vaše cíle letos jiné?
"Vždycky jsme měli cíl, abychom o udržení nehráli, což se ovšem nedařilo. Jen o udržení nechceme hrát ani letos, ale pravda se ukáže až na ledě. Věříme, že tým bude šlapat a že budeme mít příjemnější starosti než v těch předchozích sezonách."

Pocítili jste následky tohoto nepříliš úspěšného působení při jednání se sponzory? Zaznamenali jste, že už klubu tolik nevěří a raději počkají, až jaké budou výsledky?
"Řekl bych, že přesně naopak. Máme za sebou dvě úspěšné sezony v první lize, kdy se nám dařilo potvrzovat roli favorita a dobře jsme odehráli i baráž, což má u fanoušků i partnerů velkou odezvu. Setkáváme se s podporou už nyní. A to nejen ze strany našich hlavních partnerů jako jsou třeba Škoda nebo Město Mladá Boleslav, kteří nás dlouhodobě a významně podporují, ale i od drobných sponzorů. Boleslav se prostě na extraligu těší a je to znát."

Jak velký rozpočet máte na letošní sezonu naplánován?
"Oproti první lize došlo k samozřejmě k jeho navýšení. Chceme se pohybovat kolem částky 85 milionů."

Určité náklady jste použili i na úpravu stadionu. O jaké prvky šlo a byly vynucené ze strany svazu?
"Měli jsme tady na kontrole ředitele extraligy pana Řezníčka. Svaz měl několik připomínek, které se týkaly řešení střídaček a posuzování vyhozených kotoučů. V dalších věcech nás svaz nikterak netlačil, ale sami chceme náš standard zvýšit. Máme kompletně novou kabinu pro rozhodčí, zrekonstruovali jsme šatnu hostů a výraznou proměnou k lepšímu prošla i naše vlastní kabina. Různými úpravami prošel celkově celý stadion. Nejdou sice vidět na první pohled, ale myslím si, že to diváci poznají."

 

Právě se děje

před 46 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy