ČTK ČTK, Red Spo
20. 3. 2009 20:46
Kladno - M.Boleslav 2:4, Znojmo - Č.Budějovice 2:3pp
České Budějovice se radují z prvního gólu v utkání s domácím Kladnem.
České Budějovice se radují z prvního gólu v utkání s domácím Kladnem. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Kladna se rozloučili s domácím ledem v závěru nevydařené sezony stylově a podlehli v předposledním kole skupiny o udržení v extralize Mladé Boleslavi 2:4.

Nováček soutěže přitom k pátečnímu utkání nastoupil bez dvanácti hráčů základní sestavy, které trenér Jaromír Šindel šetřil na důležitá barážová utkání.

Kladno, které nastoupilo jen bez Kopřivy a Hájka, začalo velice vlažně, ale skóre otevřel lacinou brankou z první přesilovky Kalla. Hostující mužstvo s řadou juniorů se však nepoložilo a v rozmezí pouhých 14 sekund dalo nekoncentrovanému soupeři dvě branky.

Svůj podíl viny na tom nesl brankář Orct, který už v osmé minutě zamířil na střídačku.

V 17. minutě vyrovnal po hrubé chybě hostující obrany Polanský, ale za dalších 17 sekund mladoboleslavští hráči opět vedli. Pšurný protlačil puk pod ležícím náhradním gólmanem Cikánkem.

Druhá třetina se hrála oboustranně bez zájmu. Svěřenci trenéra Šindela promarnili možnost zvýšit náskok, když nevyužili 96 sekund trvající přesilovku pět na tři a v další šanci Gajovský nastřelil tyčku.

V poklidném tempu se hrálo i v závěrečné části. Skalní domácí fanoušci vyvolávali svoje oblíbence, ale ti jim moc radosti nenabídli.

Definitivní rozhodnutí přišlo osm minut před koncem, kdy Kazionov zaznamenal čtvrtý úspěch hostů. Na jejich cestě do baráže však výhra nic nezměnila.

Znojmo se rozloučilo s fanoušky. Bude hrát extraligu i příští rok?

Exhibiční nádech mělo poslední domácí extraligové vystoupení hokejistů Znojma, kteří dnes prohráli s Českými Budějovicemi v prodloužení 2:3.

Zda bylo toto vystoupení poslední pouze v této sezoně, nebo na delší dobu, se rozhodne zřejmě v příštím týdnu.

Majitel znojemského klubu Jaroslav Vlasák naznačil už před sezonou, že bude s největší pravděpodobností z finančních důvodů tato sezona poslední v nejvyšší soutěži.

Orli v závěrečném domácím duelu sice dvakrát vedli, ale hosté v poslední třetině vyrovnali a po pouhých třiceti sekundách prodloužení vstřelil Sičák vítězný budějovický gól.

Znojemský trenér Rulík se objevil na střídačce ve fraku a hokej na krásu se odehrál pouze se třemi vyloučenými až v posledních devíti minutách.

Souboji chyběla vypjatost z předcházejících duelů a na výkonu obou týmů bylo patrné, že kromě loučení se sezonou a povinné dohrávky soutěže o udržení už o nic nejde.

Znojmo bylo v první třetině aktivnější, po pěti minutách trefil Demel tyčku budějovické branky. O chvíli později se blýskl brankář Turek, který chytil střelu domácího útočníka Růžičky po sólu.

Po bezgólové první třetině se po přestávce zapsali poprvé do listiny extraligových střelců mladíci ve znojemském týmů.

K vedoucí brance dopomohl Orlům paradoxně brankář Turek, který po vyjetí rozehrál kotouč nešťastně přímo na hůl Sajdla, pro nějž už nebylo problémem trefit opuštěnou branku.

O čtyři minuty později se dostal k odraženému kotouči Gulaš, který zaskočil brankáře Trvaje přesnou střelu přes couvající domácí obránce.

Za pouhých 39 sekund ale opět Znojmo získalo zpět jednobrankový náskok. Po rychlém protiútoku Plášek přihrál Lattnerovi, který tvrdou střelou vyzrál na brankáře Turka.

Obdobný obraz pohodového hokeje přinesla i poslední třetina, ve které se podařilo Mertlovi vyrovnat a v prodloužení trochu pokazil loučení znojemským fanouškům Sičák, který střelou k tyči překonal Trvaje.

HC GEUS OKNA Kladno - BK Mladá Boleslav 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
6. Kalla (Šmach, Frolík), 17. Polanský (Trončinský) - 7. Pšurný (Sýkora, Čížek), 8. Gajovský (Mocek), 17. Pšurný (Rod), 52. Kazionov (Gajovský)
Počet diváků: 1585
Kladno: Orct (8. Cikánek) - Nádašdi, Růžička, Pavlas, Hořava, Šmach, Trončinský, Kameš, Gudas - Bělohlav, Patera, Procházka - Čurilla, Mrázek, Kuchler - Horna, Kalla, Frolík - Polanský, Stieler, Eberle
M.Boleslav: Šindelář (Jágr) - Bauer, Brňák, Čížek, Mocek, Moravec, Soukup, Kočí, Lukáč - Kotrba, Kadlčík, Loskot - Padělek, Gengel, Konečný - Fiedler, Rod, Gajovský - Sýkora, Pšurný, Kazionov