Boleslav podruhé v baráži vyhrála. Ústí sestřelil Důras

Václav Rojík, roj
30. 3. 2009 19:59
Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 2:1 p.p.

Mladá Boleslav - Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli na domácím ledě i druhý barážový duel o účast v extralize, když v pondělí porazili Ústí nad Labem 2:1 po prodloužení.

Hrdinou domácích se stal Michal Důras, jenž vstřelil oba boleslavské góly. První barážový gól Ústí v této sérii vstřelil Pavel Janků.

Zápas jsme sledovali on-line

Hned od začátku zápasu viděli fanoušci v Boleslavi řadu rušných momentů na obou stranách.

Ústí mohlo brzy jít do vedení. Mikulík s Heřmanem jeli ve dvou proti jednomu, ale jejich souhra nebyla úspěšná.

Pak hosty málem zaskočil v oslabení Důras, jenž se dostal do velké šance, ale nepodařilo se mu puk zvednout nad beton brankáře Salfického.

Bezbrankový stav v první třetině nezměnil ani Vrbata, jenž netrefil prázdnou branku, ani ústecký Novák. Jeho pokus zastavila tyčka.

Prostřední dvacetiminutovka byla znovu vyrovnaná, avšak domácím hokejistům se podařilo využít jednu šanci.

Té předcházela chyba hostů ve středním pásmu, po níž Boleslavští roztočili před Salfického brankou pořádný kolotoč.

Gólman hostů ještě dokázal vyrazit Boháčovu střelu, kterou však po parádní kličce poslal do branky aktivní Michal Důras.

Úspěšný střelec následně málem zavinil vyrovnání. Při jeho vyloučení stál před odkrytou brankou Heřman, puk mu ale přeskočil hokejku.

Rozhodla Salfického chyba

Boleslavští mohli jít na začátku třetí třetiny do dvoubrankového vedení.  Zíb s Důrasem jeli dva na jednoho, jenže první jmenovaný vůbec netrefil branku.

A záhy přišel trest. Závar před Schwarzovou brankou ještě gólem neskončil, ale v osmačtyřicáté minutě už se Ústečtí Lvi dočkali.

Zeman objel bránu, poslal přihrávku Pavlovi Janků, jenž po zamtku před domácí brankou usměrnil puk k tyči.

Ústí první barážová branka pořádně nabudila a začalo domácí přehrávat. Boleslavští jakoby rozjetému soupeři přestali stíhat.

Skóre už se ale v normální hrací době neměnilo. V závěru ještě nabídl šanci domácím faulem Heřman. Boleslav ale přesilovku nevyužila a na řadu přišlo prodloužení.

V něm se přelévala hra z jedné strany na druhou. A když už to vypadalo, že ani prodloužení nerozhodne, vstřelil Michal Důras vítězný gól.

Minutu a čtrnáct sekund před koncem prodloužení využil špatnou rozehrávku Dušana Salfického a přesnou střelou rozhodl.

BK Mladá Boleslav - Slovan Ústečtí Lvi 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky:
24. Důras (Boháč), 69. Důras (Boháč) - 48. Janků (Zeman). Rozhodčí: Mikula, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6, navíc Mikulík (Ústí nad Labem) 10 min. Bez využití. Diváci: 3850. Stav série: 2:0.
Mladá Boleslav: Schwarz - J. Novák, Kočí, J. Moravec, Zíb, Mocek, Schnabel - Nouza, R. Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Důras - Gajovský, T. Sýkora, Benda - Padělek, D. Vrbata, R. Pšurný. Trenéři: Šindel, Šejba a Gudas.
Ústí nad Labem: Salfický - Němeček, Macháček, Klobouček, Zeman, Kříž, Pojkar, A. Novotný - Heřman, Mikulík, Sklenička - Janků, Hanzl, Pazourek - Hovorka, V. Novák, Špirko - S. Procházka, Havlíček, Dragoun. Trenéři: Hořava a Votruba.