Baráž začala lépe Boleslav. Pomohl jí gól z úvodu

Ivo Pospíšil, Red Spo
29. 3. 2009 19:36
M.Boleslav - Ústí nad Labem 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Hokejisté Ústí nad Labem v prvním barážovém zápase neuspěli
Hokejisté Ústí nad Labem v prvním barážovém zápase neuspěli | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Mladá Boleslav - Hokejisté Mladé Boleslavi zahájili úspěšně záchranářské boje za extraligou, když v neděli porazili na svém ledě Ústí nad Labem 3:0.

Domácí se ujali vedení už ve druhé minutě zásluhou Tomáše Klimenty a v závěru ještě pečetili první barážové vítězství David Vrbata a Michal Důras.

Mladá Boleslav dostála svým slovům o tom, že svého soupeře nechce rozhodně podcenit a před vyprodanou arénou zahájila zápas výborně.

Už po pětadevadesáti vteřinách hry vystřelil z mezikruží Klimenta a puk se k radosti domácích fanoušků zastavil až v síti - 1:0.

Náskok posledního týmu extraligy mohl po pár minutách navýšit Důras, ovšem proti němu se blýskl skvělým zákrokem Dušan Salfický. Hostující brankář pak do konce první části obstál i proti pokusům Krále a Kočího.

Aktivita domácích pokračovala i v prostřední třetině, ale jak Důras, tak později ani Sýkora nedokázali kotouč za Salfického záda usměrnit.

Jestliže ale diváci očekávali závěrečný nátlak Ústí, spletli se. Boleslav působila v závěru stejně aktivně jako v úvodu a po Zíbově tyčce se ji nakonec podařilo utkání pojistit.

Nejprve zvýšil na rozdíl dvou branek v osmapadesáté minutě Vrbata a krátce po něm pečetil konečný stav aktivní Michal Důras.

Další vzájemné utkání je na programu v pondělí.