Bek Penguins Määttä má nádor v krku, čeká ho operace

ČTK ČTK
27. 10. 2014 18:59
Dvacetiletý finský hokejista Olli Määttä z Pittsburghu se příští týden podrobí operaci kvůli podezření na rakovinu štítné žlázy.
Operace - ilustrační foto.
Operace - ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Pittsburgh - Dvacetiletý finský hokejista Olli Määttä z Pittsburghu se příští týden podrobí operaci kvůli podezření na rakovinu štítné žlázy. Lékaři mu odstraní nádor z krku a po měsíci by se měl mladý obránce vrátit do hry.

"I kdyby to byla rakovina, nepředpokládáme, že bude potřeba chemoterapie nebo ozařování. Počítáme s tím, že se zcela uzdraví. S veškerou pravděpodobností bude Oli žít normální život a jeho schopnost hrát hokej to dlouhodobě neovlivní," řekl lékař Penguins Dharmesh Vyas. Määttä může normálně nastupovat v NHL i v příštích dnech před operací.

"Cítím se zdravý a v pohodě, až na to, že mám možná rakovinu," uvedl Määttä, u kterého lékaři objevili nádor už před sezonou. Bronzový olympijský medailista ze Soči ve své druhé sezoně v NHL v sedmi zápasech nasbíral gól a čtyři asistence.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Voda stoupá i na Slovensku. Část země zasáhly lokální povodně

Vydatný déšť způsobil v několika regionech Slovenska lokální záplavy, s jejichž zvládnutím pomáhali i hasiči. Armáda opět vyslala vojáky do vesnice na středním Slovensku, kterou už v pondělí po protržení protipovodňové hráze zaplavila voda a při neštěstí tam zemřel jeden člověk. Informovalo o tom v úterý vedení hasičského záchranného sboru a ministerstvo obrany.

Hasiči do úterního rána zaznamenali v souvislosti s nepříznivým počasím zhruba dvě stovky výjezdů, hlavně v severní, střední a západní části země. Odčerpávali vodu ze zatopených sklepů a ulic, odstraňovali také nánosy bláta. V Banské Bystrici stavěli protipovodňové bariéry s cílem zabránit vylití řeky Hron.

Na středním Slovensku hasiči použili čluny, aby pomohli třem lidem dostat se z motorových vozidel, která uvízla v silném proudu a ve vysoké hladině vody. Počasí mezitím zkomplikovalo situaci i na východním Slovensku. V několika regionech po celé země platí nejvyšší stupeň výstrahy před záplavami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy