Jágrovo střelecké trápení pokračuje, nedal nájezd

25. 10. 2014 7:10
Čekání Jaromíra Jágra na druhý gól v letošní sezoně pokračuje, útočník New Jersey neproměnil v pátečním utkání NHL penaltu a Devils podlehli Dallasu 2:3 po nájezdech.
Podívejte se na nahrávku Patrika Eliáše na vyrovnávací gól a neproměněný nájezd Jaromíra Jágra v zápase NHL New Jersey - Dallas.

New York - Čekání Jaromíra Jágra na druhý gól v letošní sezoně pokračuje, útočník New Jersey neproměnil v pátečním utkání NHL penaltu a Devils podlehli Dallasu 2:3 po nájezdech.

New Jersey v loňském ročníku prohrálo všech třináct penaltových rozstřelů, když vstřelilo jen čtyři góly. A prokletí, zdá se, pokračuje i v nové sezoně. Zatímco v dresu Stars skórovali Jason Spezza i Jamie Benn, na druhé straně byl vedle Jágra neúspěšný i Mike Cammalleri.

"Nedá se nic dělat, jdeme dál. Ta bilance mě nijak zvlášť nevzrušuje. Vím, že nějaké nájezdy vyhrajeme, dnes bereme bod a vyrážíme k dalšímu zápasu do Ottawy," snažil se zůstat klidný trenér Peter DeBoer.

Pravdou ale je, že jeho tým prohrál počtvrté v řadě, z toho potřetí na vlastním ledě. "Získali jsme dva body, ale když hrajeme třikrát za sebou doma, představovali bychom si, že minimálně jednou vyhrajeme," konstatoval brankář Cory Schneider. "Myslím, že každý z nás může hrát o něco lépe, včetně mě."

K zisku alespoň jednoho bodu přispěl Patrik Eliáš, který ve 49. minutě přihrál na vyrovnávací gól Damienu Brunnerovi.

Tampa vyhnala Pavelce z branky

Útočník Ondřej Palát se gólem a asistencí na výhře Tampy Bay 4:2 na ledě Winnipegu, v jehož brance čtyřikrát kapituloval Ondřej Pavelec

Lightning rozhodli o svém vítězství třemi góly ve druhé třetině a Palát byl u dvou z nich. Nejprve ve 33. minutě jeho dělovku v přesilové hře usměrnil do branky jemnou tečí Vladislav Naměstnikov.

Dvě minuty před druhou sirénou pak český útočník zakončil přesnou střelou rychlý protiútok dva na jednoho. Pavelec, který si připsal jen 14 úspěšných zákroků, už pak třetí třetinu sledoval pouze ze střídačky.

"Pár věcí nám nevyšlo podle představ," krčil rameny český gólman, jehož tým prohrál pátý ze sedmi zápasů. "Nedokázali jsme si s tím poradit. Prohráli jsme a zítra se musíme zase vrátit do práce a makat na tom, abychom se zlepšili," uvedl Pavelec.

V sestavě Tampy, která zakončila sérii čtyř zápasů na hřištích soupeřů se třemi výhrami a jednou porážkou, se po jedenácti dnech objevil uzdravený obránce Radko Gudas. A hned na sebe upozornil krátkou šarvátkou s Dustinem Byfuglienem, z níž oba zlí muži vyšli s krvavými šrámy ve tváři.

Výsledky NHL:

New Jersey - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 6. Gelinas, 49. Brunner (Eliáš) - 25. Jamie Benn, 36. Eaves, rozh. nájezd Spezza. Střely na branku: 27:37. Diváci: 14.657. Hvězdy zápasu: 1. Brunner (New Jersey), 2. Lehtonen, 3. Hemský (oba Dallas).

Winnipeg - Tampa Bay 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Branky: 26. Little, 51. Wheeler - 5. Stamkos, 25. Drouin, 33. Naměstnikov (Palát), 39. Palát. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 40 minut, z 18 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Střely na branku: 42:27. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Palát (oba Tampa), 3. Wheeler (Winnipeg).

Edmonton - Carolina 6:3 (0:0, 2:2, 4:1)

Branky: 30. a 45. Eberle, 37. Joensuu, 53. Draisaitl, 56. Nugent-Hopkins, 59. Hendricks - 36. Riley Nash (Tlustý), 38. Skinner, 48. Harrison. Střely na branku: 29:30. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Draisaitl, 3. Joensuu (všichni Edmonton).

Colorado - Vancouver 7:3 (1:2, 2:0, 4:1)

Branky: 15. a 60. Iginla (na druhou Hejda), 27. McGinn, 29. Johnson, 43. Briere, 46. Duchene, 53. Landeskog - 1. H. Sedin, 18. Burrows, 51. D. Sedin (Vrbata). Střely na branku: 48:29. Diváci: 17.119. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Iginla, 3. Barrie (všichni Colorado).

Anaheim - Columbus 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 2. Perry, 9. Vatanen, 34. Smith-Pelly, 58. Getzlaf - 15. Hartnell. Střely na branku: 34:17. Diváci: 15.778. Hvězdy zápasu: 1. Vatanen, 2. Smith-Pelly, 3. Perry (všichni Anaheim).