Jágr zachránil Devils od nájezdů, góly dávali i jiní Češi

asu
26. 10. 2014 6:20
Jaromír Jágr rozhodl o výhře New Jersey v Ottawě v přesilové hře minutu před koncem prodloužení. V noci stříleli důležité góly i další čeští hráči.
Podívejte se na gól Jaromíra Jágra, který rozhodl o výhře New Jersey v prodloužení nad Ottawou | Video: nhl.com

Praha - Jaromír Jágr naskočil ze střídačky a dostal puk do jízdy. Proti němu stál jen jediný obránce, protože Ottawa podcenila hru ve vlastním oslabení. Jágr naznačil kličku a přesnou ránou rozhodl v prodloužení o výhře New Jersey 3:2.

Na gól Jaromíra Jágra se můžete podívat v přiloženém videu.

Hokejisté New Jersey se v NHL radují z výhry po dlouhé sérii čtyř pořážek v řadě a v tabulce Východní konference poskočili na sedmé místo. V Ottawě k tomu pomohli i Marek Židlický, který zvyšoval na 2:1 a asistoval mu k tomu Patrik Eliáš.

Domácím nepomohl ani Milan Michálek, který přihrával na oba góly.

Jaškin rozhodl o výhře St. Louis

V noci ze soboty na neděli se ale v NHL dařilo i dalším českým hokejistům. První gól a hned vítězný vstřelil útočník St. Louis Dmitrij Jaškin, který pouhých šest vteřin před koncem druhé třetiny proti Chicagu zvyšoval na 3:1 a Blues nakonec utkání vyhráli 3:2.

Vítězný gól vstřelil také David Krejčí, jehož Boston vyhrál v Torontu 4:1 a z parádní trefy se radoval Tomáš Plekanec, který otevřel skóre zápasu proti New York Rangers v parádní akci dva na nula při vlastním oslabení.

Montreal nakonec zvítězil 3:1 a s náskokem dvou bodů vede tabulku Východní konference.

Zazářil gólman Neuvirth

Nejproduktivnější Čech v soutěži Jakub Voráček přispěl dvěma nahrávkami k výhře Philadelphie nad Detroitem 4:2, u prvního gólu hostů přitom asistoval Andrej Nestrašil.

První vítězství v sezoně vychytal brankář Michal Neuvirth, jehož Buffalo uspělo 2:1 v San Jose. Český gólman zneškodnil 29 z 30 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Výsledky nočních zápasů NHL:

San Jose - Buffalo 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 47. Burns - 44. Hodgson, 46. Deslauriers. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 30 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,7 procenta. Střely na branku: 30:15. Diváci: 17.370. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. Deslauriers, 3. Weber (všichni Buffalo).

Toronto - Boston 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 55. Pánik - 4. Söderberg, 36. Krejčí, 43. Campbell, 45. Hamilton. Střely na branku: 33:33. Diváci: 19.132. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton, 2. Bergeron, 3. Rask (všichni Boston).

Montreal - NY Rangers 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 13. Plekanec, 32. Eller, 47. Pacioretty - 18. Hagelin. Střely na branku: 30:35. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Eller (oba Montreal), 3. Duclair (Rangers).

Ottawa - New Jersey 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 31. Chiasson (M. Michálek), 54. Ryan (M. Michálek) - 32. Severson, 37. Židlický (Eliáš), 64. Jágr. Střely na branku: 35:29. Diváci: 19.266. Hvězdy zápasu: 1. Schneider (New Jersey), 2. Ryan (Ottawa), 3. Severson (New Jersey).

NY Islanders - Dallas 7:5 (2:1, 2:3, 3:1)

Branky: 50., 56. a 60. Nielsen, 6. Lee, 19. Kuljomin, 22. Nelson, 37. Višňovský - 14. Fiddler, 26. Seguin, 27. Spezza, 36. Roussel, 56. Horcoff. Střely na branku: 29:31. Diváci: 15.208. Hvězdy zápasu: 1. Nielsen (Islanders), 2. Spezza (Dallas), 3. Kuljomin (Islanders).

Calgary - Washington 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 20. Wideman (Hudler) - 12. a 26. Ward, 41. Bäckström. Střely na branku: 21:30. Diváci: 19.095. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Green, 3. Bäckström (všichni Washington).

St. Louis - Chicago 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky: 13. Schwartz, 39. Reaves, 40. Jaškin - 2. Sharp, 43. Versteeg. Střely na branku: 31:24. Diváci: 19.434. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Elliott (oba St. Louis), 3. Sharp (Chicago).

Nashville - Pittsburgh 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 7. Crosby, 43. Malkin, 46. Dupuis. Střely na branku: 25:26. Diváci: 17.218. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Malkin, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).

Minnesota - Tampa Bay 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)

Branky: 18. a 54. Zucker, 8. Scandella, 9. M. Koivu, 13. Haula, 23. Parise, 32. Spurgeon - 12. Stralman, 37. Kučerov. Střely na branku: 22:19. Diváci: 18.884. Hvězdy zápasu: 1. Scandella, 2. Zucker, 3. Suter (všichni Minnesota).

Arizona - Florida 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 50. Hodgman, 63. Ekman-Larsson - 42. Pirri (Fleischmann). Střely na branku: 41:24. Diváci: 13.202. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Smith, 3. Hodgman (všichni Arizona).

Philadelphia - Detroit 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky: 47. a 60. Raffl (na první Voráček), 39. Grossmann, 52. Schenn (Voráček) - 16. Sheahan (Nestrašil), 47. Dacjuk. Střely na branku: 17:37. Diváci: 19.867. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Dacjuk (Detroit), 3. Grossmann (Philadelphia).

před 12 minutami

Kovář byl vyhlášen nejlepším brankářem týdne v KHL

Brankář Jakub Kovář se stal prvním českým hokejistou, který byl v nové sezoně zařazen mezi nejlepší hráče na svém postu v Kontinentální lize. Opora Jekatěrinburgu byla vyhlášena nejlepším gólmanem druhého týdne soutěže.

Kovář si minulý týden připsal premiérové čisté konto, když zlikvidoval všechny střely hokejistů Ufy. Ve druhém zápase pak pomohl Avtomobilistu porazit 3:2 po samostatných nájezdech Magnitogorsk. Odchytal tak 103:45 minuty a v průměru inkasoval 0,96 branek.