Slávistický útočník znovu proměnil oba své nájezdy
Slávisty výborně podržel mladý brankář Furch.
Slávisty výborně podržel mladý brankář Furch. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejové derby mohli rozhodnout oba. Šťastnější je ale nakonec slávistický forvard Jaroslav Bednář, který v závěrečných samostatných nájezdech dokázal předčit sparťanského kapitána Výborného.

Domácí útočník sice dal v zápase dvě branky během necelé minuty a zareagoval také na první Bednářův proměněný nájezd, podruhé už ale srovnat stav nedokázal.

"Všiml jsem si, že je brankář vyjetý, proto jsem zkusil blafák," popisoval na sparťanském webu rozhodující moment utkání, kdy jeho pokus kryl mladý brankář Slavie Dominik Furch.

Svěřenci Vladimíra Růžičky tak v pondělní dohrávce 30. kola extraligy napravili špatný dojem z posledního derby, kdy si z Holešovic odvezli potupnou porážku 0:5.

"Byl to rozhodně hezký zápas pro diváka, hrálo se nahoru dolů," hodnotil utkání penaltový mág Jaroslav Bednář na internetových stránkách svého klubu.

Rozhodlo i štěstí

Se svými spoluhráči dlouho pomýšlel i na vítězství v normální hrací době, když Slavia po dvou třetinách vedla už o dvě branky. Ve třetí dvacetiminutovce však Sparta zabrala a málem zvládla ještě duel zcela obrátit.

"Bylo tam horko celou třetinu, šli jsme čtyřikrát do oslabení, Sparta důrazem vyrovnala a dostala se na koně," přiznával Bednář.

Sparťané kromě dvou branek kapitána Výborného, který v průběhu necelé minuty srovnal stav, nastřelili také tyč. Slavii navíc několikrát podržel i výborný gólman Furch.

"Hodně velkou roli hrálo i štěstí, že jsme zápas takto uhráli a můžeme být rádi za dva body," uvědomoval si Bednář.

Se získaným bodem za prohru po nájezdech byl vzhledem k průběhu utkání nakonec spokojen i David Výborný.

"Hráli jsme výborně, ale neměli jsme to jednoduché. Minimálně bod jsme si ale určitě zasloužili," uzavřel sparťanský kapitán.