Hokej

Trenér Varaďa chce skončit v Třinci

Trenér Václav Varaďa by i přes platnou smlouvu až do roku 2027 mohl po sezoně skončit na střídačce extraligového Třince. Podle informací deníku Sport již pětačtyřicetiletý kouč svůj záměr oznámil vedení klubu i hráčům, viceprezident Jan Czudek to pak potvrdil na oficiálním webu Ocelářů.

Bývalý úspěšný útočník je hlavním trenérem Třince od roku 2017. Dvakrát dovedl slezský tým k triumfu v extralize a v aktuální sezoně Oceláři útočí na zlatý hattrick. Varaďa je nejúspěšnějším koučem v klubové historii.

"Jsme zaskočeni, že i přes sedmiletý kontrakt nyní společně řešíme další budoucnost Václava Varadi v naší organizaci, protože se rozhodl na konci sezony odejít. Jeho uvolnění může proběhnout za jasně daných podmínek, které jsou obsaženy ve smlouvě, jejíž obsah nebudeme zveřejňovat," uvedl Czudek. Dlouholetou smlouvu s platností do roku 2027 Varaďa s klubem podepsal loni v dubnu.

Varaďa, dvojnásobný mistr světa, by v případě odchodu z Třince mohl od příští sezony teoreticky převzít seniorskou reprezentaci místo Filipa Pešána, kterému po mistrovství světa skončí smlouva a jehož angažmá u národního týmu zatím není příliš úspěšné. V nedávném rozhovoru pro deník Sport Varaďa uvedl, že by rád trénoval v zahraničí.

Vedení Ocelářů věří, že jednání o Varaďově budoucnosti nebude mít vliv na výsledky týmu v aktuální sezoně. Třinec má před dnešními zápasy 36. kola extraligy v čele soutěže náskok osmi bodů na druhý Hradec Králové, na jehož ledě se představí. "Věříme, že s týmem letos opět směřuje k obhajobě extraligového titulu, a jsme přesvědčeni, že Václav Varaďa udělá pro úspěch organizace v probíhající sezoně maximum," řekl Czudek.

Zdroj: ČTK

Obránce Jiříček má poraněné vazy v levém koleně a na MS dvacítek dohrál

Český hokejový obránce David Jiříček už do mistrovství světa dvacítek v Kanadě nezasáhne. V nedělním úvodním utkání s domácím výběrem si poranil vazy v levém koleně. Osmnáctiletý hráč extraligové Plzně se snažil ve 28. minutě zastavit ve středním pásmu Willa Cuylleho, ale po srážce koleny pro něj zápas a nakonec i celý šampionát skončil.

"David Jiříček má vazové poranění v oblasti levého kolena a do mistrovství světa juniorů v Kanadě už bohužel nezasáhne. Včerejší předběžná diagnóza reprezentačního lékaře Jaroslava Budína byla potvrzena dnešní magnetickou rezonancí," uvedl tiskový mluvčí české dvacítky Ondřej Kalát.

"Zítra odletí zpět do České republiky. Obdržel kompletní výsledky magnetické rezonance a předá je svému klubovému lékaři, který následně rozhodne o dalším postupu," dodal Kalát.

Jiříček startoval na druhém juniorském mistrovství světa a má na kontě už i čtyři zápasy v dresu české reprezentace. V červenci jej čeká draft NHL a podle prognóz by mohl atakovat první desítku výběru talentů pro nejlepší ligu světa.

"Všichni víme, že David je velkou nadějí českého hokeje. Samozřejmě to mužstvo nějakým způsobem poznamenalo, na druhou stranu v týmu hrají beci jako Jirka Ticháček, David Moravec a Michal Hrádek, kluci, kteří hrajou extraligu, tak to musí vzít oni. Bohužel i tyhle věci k hokeji patří," komentoval ztrátu Jiříčka už po utkání s Kanadou trenér Karel Mlejnek.

Zdroj: ČTK

Nedorost dostal pokutu a podmíněný trest za nadávky rozhodčím

Sportovní manažer hokejistů Mladé Boleslavi Václav Nedorost dostal od disciplinární komise extraligy podmíněný zákaz činnosti na dva týdny a pokutu 10 000 korun za své chování po skončení zápasu 34. kola mezi Plzní a Bruslařským klubem.

Nedorost se podle tiskové zprávy Českého svazu ledního hokeje po utkání dopustil "verbálního napadání a nepřípustného nátlaku na rozhodčí". Zápas, který Plzeň vyhrála 2:1 v prodloužení, řídila dvojice hlavních arbitrů René Hradil, Roman Svoboda.

S výkonem rozhodčích, kteří v duelu vyloučili sedm hráčů Mladé Boleslavi a dva domácí, nebyl spokojený ani trenér hostů Pavel Patera, který je ale s ohledem na pravidla soutěže nehodnotil.

"Dnešní zápas se mi ale moc hodnotit nechce. Všichni víte, co se po zápase smí a nesmí. Chci vám jen popřát hezké Vánoce," řekl Patera, za jehož protesty dostali hosté jeden z dvouminutových trestů.

Nedorost má za své chování zastavenou činnost na 14 dnů s podmíněným odkladem do 28. února. Pokud by podmínku porušil, měl by zakázaný vstup na střídačku při zápasech, kam má jako klubem nahlášený funkcionář přístup.

Zdroj: ČTK

Hokejový Spenglerův pohár den před startem kvůli covidu opět zrušili

Hokejový Spenglerův pohár, na kterém měla hrát i Sparta, byl den před startem zrušen. Organizátoři ho odřekli kvůli koronaviru stejně jako loni. Pražané se nepříjemnou zprávu dozvěděli krátce před odletem do Davosu, kam se měli přesunout dnes dopoledne.

Zatímco před rokem byl 94. ročník turnaje zrušen již na konci září, tentokrát se tak stalo na poslední chvíli. Podle webu deníku Blick bylo důvodem sedmnáct pozitivně testovaných hráčů v týmu domácího Davosu.

Koronavirus již předtím zasáhl do plánovaného složení turnaje. Start odřekla reprezentace Kanady a poté i Ambri-Piotta, která je od neděle v karanténě. Místo nic se na Spenglerově poháru měly představit Slovan Bratislava a výběr kanton Bern složený z hráčů SC Bern, Bielu a SCL Tigers Langnau.

IIHF zrušila všechny své lednové turnaje

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) zrušila kvůli zhoršující se pandemické situaci a šíření koronavirové varianty omikron všechny mezinárodní turnaje, které se měly konat v lednu příštího roku. Neuskuteční se ani mistrovství světa hráček do 18 let ve Švédsku, na kterém měla startovat i česká reprezentace.

Osmnáctileté hokejistky přijdou o vrcholnou akci již podruhé, turnaj byl zrušen také před rokem. Šampionát se měl konat od 8. ledna v Linköpingu a Mjölby. Hrát se nebude ani MS nižších divizí hokejistek do 18 let nebo nižších divizí hráčů do 20 let. Celkem bylo zrušeno šest turnajů.

"Je to tvrdá realita, které musíme čelit. Stejně jako v loňském roce musíme přijmout obtížná rozhodnutí a zrušit mužské i ženské turnaje IIHF, včetně nejvyšší kategorie hráček do 18 let. Již druhý rok po sobě," řekl prezident federace Luc Tardif s tím, že podle zdravotní komise IIHF nejsou organizátoři při rychle se šířící variantě omikron schopni jednotlivé akce uspořádat.