Hokej

Jiříček je po operaci, Plzni bude delší dobu chybět

Hokejový obránce David Jiříček, který si v prvním zápase na mistrovství světa hráčů do 20 let v Edmontonu poranil koleno, je po operaci a bude delší dobu chybět v sestavě extraligové Plzně. Délku absence klub neupřesnil.

"Vyšetření magnetickou rezonancí bohužel potvrdilo nutnost operačního zákroku. Na Davida nijak nebudeme tlačit, důležité je, aby se dal stoprocentně do pořádku. To je pro jeho budoucnost nejdůležitější," uvedl plzeňský trenér Václav Baďouček pro iDNES.cz.

Nakládal se z osobních důvodů dohodl na ukončení smlouvy v Pardubicích

V hokejovém Dynamu Pardubice skončil po dohodě s vedením klubu kapitán Jakub Nakládal. Čtyřiatřicetiletý obránce nebude v klubu pokračovat z osobních důvodů. Do Dynama se Nakládal vrátil před minulou sezonou po devítiletém působení v zahraničních soutěžích.

"Jménem celého klubu děkujeme Jakubovi za spoustu skvělých zápasů, které v našem dresu odehrál. Z výše popsaných důvodů žádáme o respektování soukromí, klub ani hráč nebudou poskytovat další komentáře," uvedli zástupci Dynama na klubovém webu.

Nakládal v této sezoně nastoupil za Dynamo v 35 zápasech a připsal si 11 bodů za tři branky a osm asistencí. Naposledy se představil ve čtvrtek při domácí porážce s Českými Budějovicemi 1:6. V úterním derby na ledě Hradce Králové už se musí obejít Pardubice bez něj.

Český junior s pozitivním testem musel zůstat v izolaci na hotelu v Edmontonu

Jeden z hráčů týmu českých hokejových juniorů, který měl pozitivní výsledek úterního testu na koronavirus, musí zůstat až do 6. ledna na hotelovém pokoji v Edmontonu. Stejně jako na všechny ostatní účastníky předčasně zrušeného mistrovství světa s pozitivním nálezem se na něho vztahuje povinná desetidenní izolace.

"Platí, že jeden hráč českého výběru, který měl pozitivní test, musí zůstat na hotelovém pokoji v Edmontonu," potvrdil tiskový mluvčí juniorského týmu Ondřej Kalát. "Máme od něj zároveň informaci, že se cítí dobře," ujistil Kalát.