Smutná jízda dosud suverénní Satkové. Po pokaženém finále skončila sedmá

Aktualizováno 31. 7. 2024 18:25
Vodní slalomářka Gabriela Satková na medaili na olympijských hrách nedosáhla. Po vítězství v kvalifikaci i semifinále skončila ve finále závodu kanoistek sedmá.

Druhé zlato v Paříži získala australská hvězda Jessica Foxová, která kralovala už mezi kajakářkami. Na stupních vítězů ji doprovodily druhá Němka Elena Liliková a bronzová Evy Leibfarthová z USA.

Třicetiletá Australanka obhájila triumf z Tokia a na olympijských hrách získala šestou medaili a třetí zlatou. Rodačka z Marseille se osamostatnila v čele nejúspěšnějších vodních slalomářů na OH, pět cenných kovů získal Slovák Michal Martikán.

Dvaadvacetiletá Satková při olympijské premiéře skvěle zvládla úterní kvalifikaci i dnešní odpolední semifinále. V bojích o medaile ale stejně jako řada dalších kanoistek chybovala.

Hned na úvod obdržela dvousekundovou penalizaci za dotek branky číslo 2 a poté měla problémy na protivodných brankách 6 a 17, kde výrazně ztratila. Do cíle dojela Satková s časem 114,22 a od medaile ji dělily více než čtyři sekundy.

Z dalšího triumfu se tak mohla radovat Foxová, která byla v obou předchozích soutěžních kolech vždy druhá za českou reprezentantkou.

Ve finále ale předvedla skvělou jízdu a o zlato ji nepřipravila ani dvousekundová penalizace. Svůj nejlepší výkon v závodním programu ve finále předvedla i Liliková, která byla v semifinále sedmá. Pětadvacetiletá Němka ale ve finále zajela čistě.

XXXIII. letní olympijské hry v Paříži:

Vodní slalom:

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 101,06 (2 tr. sekundy), 2. Liliková (Něm.) -2,48 (0), 3. Leibfarthová (USA) -8,89 (2), 4. Paňková (SR) -10,01 (0), 5. Satilaová (Braz.) -11,64 (2), 6. Dóriaová Vilarrublaová (And.) -12,52 (6), 7. G. Satková (ČR) -13,16 (2).